Ballina Etiketimet Paskal Milo

Etiketim: Paskal Milo

Diplomatët shqiptarë: Gjesti i Borchard fyes dhe jo etik, OSBE të...

Këshilli Ambasadorëve Shqiptarë që përbehet nga ish-ministra të Jashtëm dhe diplomatë karrierë ka reaguar sot për gjestin fyes ndaj qytetarëve të kryetarit të Pranisë...

Paskal Milo: Mini-Shengeni ballkanik duhet parë me kujdes, në mos me...

Kryetari i Partisë Social Demokrate, njëherësh ish-ministër i Jashtëm, Paskal Milo ka bindjen se politika shqiptare nuk duhet ta kërkojë fajin tek të tjerët...

Presidenti Meta: Të ruajmë trashëgiminë kulturore arbëreshe

Presidenti Ilir Meta inicioi sot nismën për ruajtjen e traëshgimisë kulturore arbëreshe, të titulluar “U’ jam Arbëresh”. Në ambinetet e presidencës u mbajt takimi...

Paskal Milo: Historia duhet rishkruar, por pa e kthyer në rezervuar...

Profesori i historisë, Paskal Milo, flet për nevojën e një strategjie kombëtare në historiografi, ndërsa shprehet se historia jonë ka nevojë të rishkruhet, por...

“Bojkoti ka përfunduar”, Paskal Milo: PS-PD kanë një pistë të fshehtë...

Kreu i PDS, Paskal Milo është i mendimit se opozita e ka mbyllur bojkotin e saj dhe këtë e tregon angazhimi dhe platforma e...

Kriza politike, Milo: Do ketë negociata me ndërmjetësim ndërkombëtar

Kreu i PDS-së, Paskal Milo thotë se opozita e ka mbyllur bojkotin e saj dhe këtë e tregon angazhimi dhe platforma e paraqitur për...

Paskal Milo paralajmëron: Do ketë ndryshime cilësore në…

Ndryshimi i qeverisë në Greqi ka sjellë në vëmendje në opinion publik grek, por edhe shqiptar, për fatin e negociatave për çështjet e hapura...

Milo: Si nuk na lejuan ambasadorët të arrestonim Sali Berishën

Paskal Milo i ftuar në “Open” tha se qëllimi kryesor i ndërkombëtarëve është stabiliteti edhe nëse ka demokraci në nivele të ulëta. Madje për ta...

Paskal Milo: Meta, një luan që i rikthehet skenës politike

Ish-ministri i jashtëm shqiptar Paskal Milo thotë se deklarata e sotme e Presidentit Ilir Meta ishte shumë e fortë. Ai theksoi në emisionin “Open” se...

Milo pas takimit me Metën: Palët të ulen për gjetjen e...

Pas takimit me Presidentin, kreu i Partisë Demokracia Sociale Paskal Milo deklaroi se nevojitet urgjentisht gjetja e një zgjidhje për të kapërcyer krizën që...

EDITORIAL

Presidenti francez Macron shpëtoi Ramën, ndërsa Rilindja e masakron

-Si nuk i vjen turp Rilindjes dhe PS-së që janë turr me sulme dhe fyerje ndaj presidentit...

FORUM

Pse nuk protestojmë kur humbet Shqipëria por kur na thërret partia?

Nga Kreshnik Spahiu                                    Sot Opozita shqiptare duhet të ishte në shesh, Sot nacionalistët shqiptar duhet të ishin para...

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com