E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Partisë Socialiste

Etiketim: Partisë Socialiste

Deputeti i PS, Pjerin Ndreu: Unë mbështes kuksianët, çfarë i thashë...

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, deklaroi se protesta e sotme e...

PS nis diversionin, Ferhati: Opozita rrëmbeu kauzën e qytetarëve kuksianë

Partia Socialiste nis kundërsulmin ndaj revoltës që ka shkaktuar vendosja e taksës së qarkullimit në Rrugën e Kombit, por dhe rritja e shumë taksave...

Thirrja për mosbindjes civile, reagon Balla: Basha i papërgjegjshëm

Kryetari i Grupit Parlammentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me thirrjen e opozitës për të shkuar drejt mosbindjes civile. Në një...

Deputetja e PS e pranon publikisht: Taksa është e pa përballueshme...

Deputetja e Partisë Socialiste Klotilda Ferhati pranoi publikisht se taksa për Rrugën e Kombit është e papërballueshme nga qytetarët. Deklarata në fjalë u bë...

Financimet ruse në PD, këmbëngul Balla: Prokuroria të marrë në pyetje...

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një deklaratë për gazetarët ditën e sotme vijoi me thirrjet drejtuar kreut të PD,...

Komisioni “Tahiri”, deputeti i PS: PD hoqi vëmendjen nga financimet ruse

Deputeti i Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia thotë se PD ka kërkuar ngritjen sa më shpejt të komisionit hetimor për “Tahirin”, me qëllim shfokusimin e...

Porosia e Ramës: Sulm frontal PD e Bashës për lidhjet me...

Mbledhja e sotme e grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka pasur në qendër të vëmendjes akuzat për financimin rus të takimeve të Lulzim Bashës...

Deputeti socialist i Vlorës me 1.2 milion euro pasuri

Deputeti i Partisë Socialiste Fate Velaj, në vetëdeklarimin që ka bërë për pasurinë e tij dhe të familjes, përveç një apartamenti në Vlorë 85...

Balla: Protesta e opozitës ishte pa kauzë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka ‘zbuluar’ arsyen e protestës së opozitës, të shtunën e 27 janarit. Balla deklaroi se arsyeja e...

Eksodi i heshtur, deputetja e PS e di arsyen: Ata që...

Deputetja e Partisë Socialiste Elisa Spiropali e ftuar dje në "360 Gradë" në Ora News, tha se nga Shqipëria nuk largohen ata që kërkojnë...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...