Ballina Etiketimet Partisë Republikane

Etiketim: Partisë Republikane

“SHBA-BE kanë rritur presionin”, Mediu: Ja pse zgjidhja e krizës është...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, foli në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News 24, për takimin e pasdites së sotme mes...

Mediu: Dialog urgjent opozitë-mazhorancë me ndërmjetësim nga ndërkombëtarët

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu i është rikthyer dialogut opozitë-mazhorancë, si e vetmja zgjidhje për zgjidhjen e krizës, por ndryshe nga më herët,...

Mediu: Ne duhet të ulemi, jo me Ramën kryeministër, por me...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një intervistë për RTV Ora u shpreh se opozita nuk duhet të uletë me Edi Ramën kryeministër,...

Mediu: Jua them me siguri nuk ka ndarje të PR nga...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një intervistë ekskluzive për RTV Ora konfirmoi vazhdimin e koalicionit me PD dhe opozitën. I pyetur nga gazetari...

Mediu: Soros ka prishur balancat politike në Shqipëri

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu gjatë intervistës tek “I Ftuari” është pyetur nga gazetari Endri Xhafo dhe nëse George Soros përbën një rrezik...

Mediu flet për referendum kundër Ramës: Zgjedhjet e parakohshme, rruga e...

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, deklaron se 30 qershori ishte referendumi i shqiptarëve kundër Edi Ramës. Në një postim në facebook, Mediu shprehet se...

Mediu thirrje ndërkombëtarëve: Ndalni konfliktin më 30 qershor

Kryetari i Partisë Republikane përmes një deklarate për mediat shprehet se procesi i zgjedhjeve më datë 30 qershor është një grusht shteti. Mediu thekson se...

Mediu: Vendimi i KQZ-së, akt kriminal! Meta ta dërgojë në Prokurori

Kryetar i Partisë Republikane, Fatmir Mediu e ka cilësuar vendimin e KQZ, si antikushtetuese. Në një reagim për mediat, Mediu është shprehur se në...

“Rama ka qenë aktor në ndarjen e Kosovës”

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu akuzoi kryeministrin Rama se është një nga aktorët e idesë për ndarjen e Kosovës. I ftuar në studion e...

Mediu: Parlamenti holandez ka etiketuar Ramën, jo popullin shqiptar!

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, e ka konsideruar skandaloze, deklaratën e fundit të kreut të qeverisë Edi Rama në Kuvend lidhur me vendimin...

EDITORIAL

Shpërthen Ngjela: Rama, jep dorëheqjen! Je një injorant politik!

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar ashpër ndaj kreut të qeverisë dhe mikut të tij, Edi Rama. Në...

FORUM

Pa Kosovën, Shqipëria humbet në garën e Mini – Shengenit Ballkanik

Nga Edmond Panariti* Pa Kosoven, Shqipëria do te ishte nje humbese absolute ne garen e Mini -...

Vasili: Bunkeri logjik i Bollinos dhe beteja qesharake ndaj presidentit!

Nga Petrit Vasili* Pa asnje medyshje dhe me shume dashamiresi mund te pranohet se Bollino ja ka dale...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com