E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Partisë Demokratike

Etiketim: Partisë Demokratike

Duma: Pala gjermane është e interesuar për të zgjidhur këtë krizë

Anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike, Grida Duma theksoi se kryeministri nuk mund të ketë eufori gjatë takimeve me palën gjermane, kur Shqipëria është...

Bardhi: I dimë veprat që ka kryer Babani, po verifikojmë edhe...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, tha se qëndrimi i Mark Babanit, kreut të Bashkisë së Vaut të Dejës, i cili refuzon...

Vendimi për Tahirin, Spaho: Nuk do të habitesha sikur ta nxirrnin...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se kjo është një nga çështjet e...

“Nga kërcënimi i gjyqtarëve te plani për kanabizim”, Bylykbashi: Ja pse...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, foli në rubrikën “Opinion”, në News24, për pretencën e dhënë sot nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, ku kërkoheshin...

Duma: Komisioni hetimor dhe debati për Presidentin është mbyllur nga OSBE/ODIHR

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma e ftuara në emisionin "5 pyetje nga Babaramo" deklaroi se debatin për ligjshmërinë e vendimeve të kreut të...

“30 qershori, lojë kalamajsh”, Salianji paralajmëron protesta të papërballueshme për qeverinë

Një ditë pasi OSBE-ODIHR doli me raport final për zgjedhjet e 30 qershorit, spektri politik ka nisur menjëherë akuzat e ndërsjella. Ish-deputeti i Partisë...

Në dorë të kujt përfundoi “Dosja 184”? Edi Paloka tregon “skenarin”...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka tha në studion e rubrikës “Opinion”, në News 24 se situata në Shqipëri është e rëndë, pasi sipas...

Komisioni për Metën, Paloka: Rama ka vendosur të zhytet edhe më...

Numri dy i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar përmes një statusi në facebook lidhur me mbledhjen e sotme të komisionit hetimor për shkarkimin...

Bylykbashi: Në shtator do të kemi veprim më të ashpër kundër...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, deklaroi në studion e “Ditarit” në A2 se “SPAK-u do të jetë pika e thyerjes mbi mënyrën korruptive...

Basha: PS e Shkodrës e drejton Tom Doshi, votat për Ramën...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ashpër për zhvillimet në Bashkinë e Shkodrës dhe grabitjen e Këshillit Bashkiak nga Partia Socialiste. Në...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com