E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Partia Socialiste

Etiketim: Partia Socialiste

Pas Durrësit, PS kërkesë Gjykatës: Njihni mandatin e Agim Kajmakut në...

Pas Durrësit, Partia Socialiste i kërkon Gjykatës së Tiranës të njohë mandatin e kryetarit të bashkisë të dalë nga 30 qershori, Agim Kajmaku. PS...

Kandidon për bashkinë e Vlorës, por harron pasaportën teksa shkon të...

Në bashkinë e Vlorës përveç Dritan Lelit nga Partia Socialiste, kandidon edhe Valbona Mezini për Bindjen Demokratike. Ajo u paraqit sot për të votuar, por...

EMRAT/ ‘BILD’ i nxorri sot me përgjime, por PD i denoncoi...

Kryeministri Edi Rama dhe Partia Socialiste janë kapur fort pas faktit sipas tyre që Partia Demokratike nuk ka bërë asnjë denoncim në KQZ për...

Paloka: Zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë!… Edhe dy...

Partia Socialiste dhe kryeministri Edi Rama duket i vendosur të shkojë në zgjedhje më 30 qershor, por sipas nënkryetarit të PD Edi Paloka, një...

PS merr vendimin, ja kush do garojë për bashkinë e Durrësit

Zbulohet emri i kandidatit të Partisë Socialiste për kryetar bashkie në qytetin e Durrësit. Mëesohet se në garë nuk do të jetë më Vangjush Dako,...

Tepsia e Ramës me aleatët. Marrëveshja e antiligjore e PS për...

Në vitin 2017 kur Partia Socialiste deklaroi se do hynte e vetme në zgjedhje, si argument u soll fenomeni i “tepsisë” dhe kërkesat e...

PS firmos koalicionin me 24 parti

Partia Socialiste mbledh aleatet e saj për të firmosur "Koalicionin Aleanca për Shqipërinë Evropiane". Koalicioni do të përbëhet nga 24 parti dhe pritet që...

Partia e re e “Opozitës” u themelua në zyrën e Kryeministrit...

Deputetët që dolën kundër vendimit të opozitës dhe pranuan mandatet janë shumë afër krijimit të një partie të re politike. Lajmi për këtë lëvizje...

Sa kushtoi Kongresi dhe mitingu i PS? Ish-deputeti publikon shifrën e...

Dje, u mbajtën dy evente të rëndësishme të Partisë Socialiste, Kongresi dhe mitingu në sheshin "Nënë Tereza" në Tiranë. Duket se qeveria nuk është kursyer...

Manastirliu: Ne ndërtojmë aty ku të tjerët lënë gërmadha, kundërshtarët braktisën...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu gjatë fjalës së saj në Kongesin e Partisë Socialiste u shpreh se puna e tyre është shumë herë më...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com