E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Partia Demokratike

Etiketim: Partia Demokratike

Faturat i paguhen nga kompania “Fusha”/ Mazniku i përgjigjet PD-së: Do...

Nënkryetari i Bashkisë Tiranë, Arbjan Mazniku ka reaguar pas akuzave të vazhdueshme të PD-së për shpërdorim detyre dhe sa ka përfituar para publike me anë të...

PD: Kryeministri ndërhyn drejtpërdrejt për prishjen e konkurseve të administratës

Partia Demokratike përmes ish-deputetes së saj oriola Pampuri denoncon situatën aktuale të pronave në Shqipëri dhe keqmenaxhimin e tyre nga ana e institucionit të...

PD përgënjeshtron INSTAT: Papunësia ulet vetëm në realitetin e Ramës

Partia Demokratike ka raguar në lidhje me një  raport të nxjerrë nga INSTAT që flet për ulje të numrit të të papunëve në vendin...

PD denoncon: Prova të reja për 30 qershorin, ja si u...

Partia Demokratike ka publikuar sot prova, që sipas saj, tregojnë si u manipulua procesi i votimit të 30 qershorit nga mazhoranca. Ish-deputeti Oerd Bylykbashi tha...

Tabaku: Shtyrja e afatit të koncesionit për kolaudimin e automjeteve, shkelje...

Partia Demokratike e cilëson shtyrjen e afati të koncesionit për kolaudimin e automjeteve si shkelje të interesit publik. Sipas ish deputetës Jorida Tabaku, megjithëse...

PD nxjerrë bllof propagandën e Ramës. Komisioni i Venecias do takohet...

Partia Demokratike ka njoftuar sot se ekspertët e Komisionit të Venecias që do të mbrrijnë të hënën në Tiranë, do të takohen zyrtarisht me...

Salianji: Pushteti i kriminal i Rilindjes duhet larguar një orë e...

Partia Demokratike deklaron se kryeministri Edi Rama mbyll sytë para provave të pakundërshtueshme të inkriminimit të Agim Kajmakut, duke e mbrojtur me kodin mafioz...

PD: Kemi dorëzuar materialet për Kajmakun, dyshime për procedurat e prokurorisë

Partia Demokratike i ka dërguar Prokurorisë të dhëna konkrete mbi të kaluarën kriminale të Agim Kajmakut, kandidat për Kryetar të Bashkisë Vorë, pasi prokuroria...

PD: RAI 3 faktoi se krimi i organizuar shqiptar është i...

Partia Demokratike deklaron se dokumentari i Rai 3, “Narcotica” faktoi në mënyrë dramatike se Shqipëria po rimbillet me kanabis, dhe se krimi i organizuar...

Denoncimi i PD në Durrës: Pushteti lokal nuk u shërben qytetarëve,...

Partia Demokratike denoncon pushtetin lokal në Durrës, se e ka kthyer qytetin në një grumbull të madh mbeturinash. Kryetari i degës së kësaj partie në...

EDITORIAL

Kancelarja gjermane Merkel i vendos kushte të reja kryeministrit Rama

Vendimi për çeljen ose jo të negociatave me 18 tetor do të varet nga qëndrimi që mban...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com