Ballina Etiketimet Parlament

Etiketim: Parlament

Mysafiri i paftuar në Parlament, gjarpri bie nga çatia, deputetët braktisin...

Deputetët në Ondo të Nigerisë kanë shtyrë seancat gjyqësore pasi një gjarpër hyri në Parlament. Gjarpri ra nga çatia e ndërtesës ndërsa deputetët po përgatiteshin...

VIDEO/ Politika në krizë, në parlament “kërcet” facebook-u

Edhe pse politika në vend është në krizë ndërsa retorika e që palët përdorin ndaj njëra tjetrës rëndohet dita ditës, ju sjellin pak momente...

Batutat e Ramës: Nuk do t’i fryjmë me palma, Myslimi tregon...

Kryeministri Rama në Parlament ka folur për përdorimin e gazit lotsjellës gjatë protestave të opozitës. Rama ka thënë se përdorimi i gazit është pjesë...

Përmbytet parlamenti, shtyhet seanca plenare

Seanca plenare e pasdites së sotme në Britani u pezullua pasi godina e parlamentit u përmbyt. Deputetët u detyruan të braktisnin debatin pasi catia...

Opozita thirrje popullit: Nesër më 3 prill, ora 09:30 para Parlamentit

Fronti Opozitar do të zhvillojë nesër protestën e radhës para godinës ku mblidhet në seancë plenare parlamenti. Partitë e opozitës u kanë bërë thirrje...

“Shteti ka rënë, parlamenti nuk është më legjitim”

Intervistë për "Koha Jonë", konstitucionalisti Sokol Hazizaj: Presidenti duhet të kishte mbledhur Këshillin e Sigurimit Kombëtar Intervistoi: Redjon Shtylla Për djegien e mandateve të opozitës dhe...

Tensione tek parlamenti. Opozita: Marshim protestë

Pas fjalimëve të liderëve të opozitës, protestuesit tentojnë të çajnë kordonin e policisë. Ata kanë hedhur sende të forta drejt policisë, tymuese e shashka duke...

Protesta e opozitës, jehonë në mediat kryesore ndërkombëtare

Pothuaj të gjitha mediat ndërkombëtare kanë pasqyruar zhvillimet në Tiranë. Gazeta “New York Times”, “The Associated Press”si dhe agjencitë kryesore të lajmeve në SHBA dhe...

Lulzim Basha: Ora e hakmarrjes popullore po afron. Ja vdekje, ja...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka mbajtur sot në protestën para Kuvendit, një nga fjalimet më të ashpra kundër qeverisë "Rama". Me tone të...

Deputetja e PS provokon protestuesit dhe opozitën: Mbështeteni nga krimi!

Kryetarja e PS-së për qarkun e Tiranës, Blerina Gjylameti tha se opozitës po i ngushtohet laku. Gjatë fjalës që mbajti në Paralament, duke iu drejtuar...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com