E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Paris

Etiketim: paris

Fustani 5,000 lekësh i Arbanës fikson Instagramin (FOTO)

Kjo është padyshim fotoja la crème de la crème në Instagramin e Arbana Osmanit: volum dhe një krehje perfekte flokësh, buzëkuq në nuancën e...

Mijëra shqiptarë në “Stade De France”, TKZ grumbullohet në Paris

Shqipëria si gjithnjë nuk do të jetë vetëm në rrugëtimin e saj, teksa edhe njëherë do të ketë me vete tifozët besnikë të Kombëtares,...

Gjoba për ngacmime në rrugë

Autoritetet franceze kanë lëshuar më shumë se 700 gjoba që kur një ligj i ri për ngacmimet në rrugë hyri në fuqi, vitin e...

Njerëzit kanë vetëm 1 emër në mendje për bebin e Sarës...

Përmes një postimi në llogarinë e saj të Instagram-it, Sara Hoxha njoftoi se së shpejti ajo dhe Ledion Liço do të bëhen prindër për...

Si ta kuptojmë rolin e Francës si “polic i keq” ndaj...

...Sado e pandershme mund të duket prej vlerësimeve të Komisionit Europian, zhvillimet e fundit në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë Veriore i japin të drejtë...

Zyrtari i Kryeministrisë italiane gjendet i vdekur në Paris

Një funksionar i lartë i Pallatit Chigi është gjetur i vdekur në Paris, me një plagë në mjekër dhe i shtrirë përtokë afër hotelit...

Samiti në Berlin nuk arriti diçka, Ballkani do mblidhet në Paris

Takimi i së hënës në Berlin, i organizuar nga kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, përfundoi me pajtimin që të mbahet...

Kur shqiptarët mbajtën meshë në Notre Dame të Parisit (FOTO)

Shumë shqiptarë e amerikanë ashtu si njerëz në mbarë botën komentuan ngjarjen e shumë prej tyre botuan e ribotuan kujtime kolektive e personale, historike...

LIVE/ ZJARR APOKALIPTIK NE KATEDRALEN E PARISIT

Sipas, "The New York Times", një ndër Katedralet më të famshme, Notre Dame në Paris është përfshirë nga flakët. Shkaku është ende i panjohur,...

”Digjet Parisi”, rritet presioni ndaj qeverisë franceze

Qeveria franceze është përballur me kritika të ashpra këtë të dielë, për dështimin në zbatimin e ligjit dhe ruajtjen e rendit gjatë një fushate...

EDITORIAL

Kancelarja gjermane Merkel i vendos kushte të reja kryeministrit Rama

Vendimi për çeljen ose jo të negociatave me 18 tetor do të varet nga qëndrimi që mban...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com