E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Panucci

Etiketim: Panucci

Gol pas 10 sek lojë, Lenjani shkruan historinë, shuplakë Panuccit

10 sekonda lojë i kanë mjaftuar Emir Lenjanit për të vendos një rekord unik në futbollin zviceran. Askush më parë nuk kishte shënuar një...

Media italiane jehonë shkarkimit të Panuccit, pranojnë kontaktet e FSHF me...

Çështja e trajnerit të kombëtares shqiptare ka marrë një jehonë të madhe në shtypin italian. Media të ndryshme shkruajnë se Federata Shqiptare e Futbollit është...

Panucci flet si erdhi shkarkimi: Uroj të jetë vendimi i duhur

Christian Panucci nuk është më trajner i Kombëtares shqiptare. Humbja 2-0 me Turqinë, në mbrëmjen e së premtes i kushtoi shumë trajnerit italian. 45-vjeçari...

Dueli me Turqinë, Panucci “kopjon” De Biasin (Formacioni i mundshëm)

Në një atmosferë që pritet të jetë elektrizuese, në stadiumin "Loro Boriçi" të Shkodrës, Shqipëria pret Turqinë, në takimin e parë kualifikuese të Euro2020. Optimismi...

Ndeshja kundër Turqisë, Panucci: Rival i frikshëm, fitojmë dhe me një...

Trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka dalur në konferencën e fundit për shtyp, në prag të duelit të nesërm kundër Turqisë. Çfarë keni parë...

Panucci e la jashtë, mediat italiane zbulojnë arsyen e mungesës së...

Përjashtimi i Thomas Strakoshës ka bërë një bujë të madhe në mediat italiane. Të shumtë kanë qënë portalet të cilat kanë komentuar në mënyra...

Analiza e “Gazzeta Dello Sport”: Shqipëria e Panuccit larg nga ajo...

Në prag të nisjes së eliminatoreve të Europianit të vitit 2020, prestigjiozja italiane “Gazzetta Dello Sport” ka analizuar 10 grupet kualifikuese që do të...

Rezultatet e dobëta, ish-kapiteni Altin Lala: Ju tregoj ku gaboi Panucci

Ish-kapiteni i Shqipërisë, Altin Lala ka folur për gjendjen aktuale te Kombëtarja kuqezi. Në një intervistë pë "Panorama sport", Lala, i cili numëron 79 ndeshje...

Konfirmohet: Dy futbollistë refuzojnë Shqipërinë e Panuccit

Vazhdojnë ndryshimet në listën e Kombëtares Shqiptare, në prag të dy ndeshjeve ndaj Skocisë dhe Uellsit. Burime të “Panorama Sport” pranë FSHF, konfirmojnë se Ivan...

Mbijetesa në fije të perit, Panucci kërkon “lëmoshë” nga Skocia

Ndeshja ndaj Skocisë do të jetë decizive për trajnerin e kombëtares shqiptare, Christian Panucci. Kombëtarja kuqezi rënditet e fundit në grupin 1 të Divizionit...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...