E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Pandeli majko

Etiketim: Pandeli majko

Debati me dyer të mbyllura në Kryesinë e PS, Majko dhe...

Gjatë mbledhjes së djeshme të Kryesisë së PS, ministri i Diasporës, Pandeli Majko dhe ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i kanë kërkuar Kryeministrit Rama...

Majko sulmon Ramën: Ideja e ndarjes së kufijve erdhi nga Beogradi

Pandeli Majko, ish-kryeministër i Shqipërisë gjatë luftës së Kosovës, deklaroi sot në “Top Talk” se ideja e ndarjes së territorit të Kosovës me Serbisë...

Majko: PD të kthehet në sistem

Në seancën e kësaj të enjte, ministri për Diasporën, Pandeli Majko tha se opozita duhet të kthehet në sistem dhe se nëse Gjykata Kushtetuese...

Majko ngatërron shekujt, emigranti zbulon gafën në foton e varrit të...

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, ka publikuar në rrjetet sociale foton e një varri të vjetër në Kanada që, sipas tij, dëshmon për praninë...

Majko: Politika është matematikë, hiqni dorë nga batutat

“Me mollë, pjeshkë, ngjala, hamburger nuk mund të bëjmë marrëveshje” kështu u shpreh sot në seancë plenare, ministri për diasporën Pandeli Majko, ndërsa kërkoi...

Majko: Zgjedhjet pa opozitën s’mund të konsiderohen normale

Nga salla e parlamentit duke folur për zgjedhjet pa opozitën, Pandeli Majko, ministër i Diasporës, u shpreh se Shqipëria rrezikon të bjerë në informalitet...

Pandeli Majko me Vetëvendosjen në Tiranë

Lëvizja Vetëvendosje ka inauguruar sot hapjen e qendrës së saj në Tiranë. I pranishëm në këtë event ishte kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, por...

Mustafa Nano: Si e kam njohur Pandeli Majkon?

Nga Mustafa Nano - Ishte shtator. Viti 1998. Pandeli Majko kishte pak ditë që, për befasinë e tij, ishte bërë kryeministër. Them për befasinë...

20-vjetori i eksodit kosovar, Majko: Kemi nbetur ende me kufirin e...

Ministrin i Diasporës, Pandeli Majko, thotë se kufiri mes Kosovës dhe Shqipërisë vazhdon të jetë po ai i ish-Jugosllavisë dhe duhet punuar fort për...

Ish-ministri Ditmir Bushati: Nuk duhet të jemi arrogantë, marrëveshje vetëm me...

Ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati më në fund foli në parlament. Fjalim me dinjitet dhe me personalitet. Ditmir Bushati tha se duhet urgjent të...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com