E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Pallate

Etiketim: pallate

Restaurohet fasada e bllokut të pallateve tek Njësia 5, Veliaj: Heronjtë...

Nga një zonë e cila njihej për fasadat e amortizuara të pallateve, për shkak të mos vënies dorë për vite me radhë, falë nismës...

Ekspertja: Regjistrimi i pronës në pallatet që kanë probleme me ndërtuesit

Emisionit “Këndi i Ekspertit” në Report TV i është shtuar edhe një puntatë tjetër, ajo e ditës së martë kur do të jenë të ftuar specialistë...

Kokëdhima denoncon Ramën: Po heq taksat për miqtë që ndërtojnë hotele...

Kreu i Lëvizjes Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për përfshirje të projekteve ndërtuese me biznesmenët dhe oligarkët që i cilëson si...

Pas pak muajsh rritet taksa për shtëpitë. Zbardhet formula sa lekë...

Me formulën e re, miratuar nga Komisionet Parlamentare ne Kuvend, taksa e shtëpive do të llogaritet mbi vlerën 0,05 për qind e çmimit të...

Sekuestrohen 3 apartamente në Vlorë, ja kujt i përkasin

Prokuroria e Vlorës ka sekuestruar 3 apartamente, vlera e të cilave është rreth 200 mije euro, te regjistruara në emër të shtetases E. R. Në...

Shpërndahen 500 certifikatat e para për administratorët e pallateve

Nga sot, 500 pallate në Tiranë do të kenë një administrim më të mirë duke vendosur një standard të ri në zgjidhjen e problemeve...

Emrat, ja 977 përfituesit e kredive të buta në bashkinë Tiranë

Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë...

Sfida e menaxhimit të aseteve publike

Këtë garanci para qytetarëve që kishin mbushur amfitetarin tek Parku i Liqenit Artificial e dha jo vetëm kryetari i Bashkisë,z.Erion Veliaj, por edhe Prefekti...

Legalizimi i pallateve, Lame: Ju tregoj procedurat dhe si të merrni...

Shumë shpejt rreth 30 mijë familje në të gjithë vendin që kanë blerë shtëpi në pallate ku është shkelur leja e ndërtimit nga pronarët...

VENDIMI/ Fillon legalizimi i shtesave për 1 320 pallate, preken 30...

Qeveria miratoi sot vendimin që i hap rrugën legalizimit të shtesave të bëra në pallate. Nisur nga ky vendim, ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

5 vite më parë. Momentet më interesante të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë

Më 21 shtator të 2014-s, Papa Françesku do të zhvillonte në Shqipëri vizitën e parë të tij...

Një plan MAP për Kosovën

Nga Veton Surroi - NATO-ja duhet të qëndrojë në Kosovë deri sa Kosova të hyjë në NATO....
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com