E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Palester

Etiketim: palester

Tri zgjidhje për një trup të tonifikuar pa shkuar në palestër

Ditët më të nxehta të verës janë shumë afër, por me siguri jeni në mesin e personave që janë larg nga një trup estetik...

Shqiptarët shkojnë në palestër më shumë për t’u dukur, obeziteti në...

Shqiptarët e duan të bukurën po aq sa duan të ‘shesin’ mend. Bizneset kryesore në Tiranë pohojnë se femrat që frekuentojnë palestrën janë në...

Doni të jetoni më gjatë? Ushtrohuni në palestër

Doni të jetoni gjatë dhe të jeni më të shëndetshëm? Studimet kanë vërtetuar se ushtrimet fizike janë aleati më i mirë për qenë më...

Kur të çojnë me zor në palestër (FOTO LAJM)

Shumica e njerëzve e kanë menduar të paktën njëherë nevojën për të shkuar në palestër, e një pjesë jo e vogël kanë filluar ta...

Jo palestër? Strategjitë e vogla për të bërë lëvizje

Vrapimi ju lodh dhe ecja ju mërzit? Provoni mënyrat alternative për të bërë gjimnastikë në ajër dhe për të qenë në formë të mirë. Në...

Valbona Mema, ”gocë instagrami” (FOTO)

Edhe pse ka kohë që nuk ka publikuar projekte të reja muzikore, Valbona Mema mbetet një prej këngëtarëve më të mira të muzikës popullore. Ajo ka...

Saimir Tahiri mban trupin në formë, shkon në… (FOTO)

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është zhdukur nga skena mediatike, por kureshtia se çfarë bën në përditshmërinë e tij, është e madhe. Pak ditë më...

Demi Rose tregon sekretin për të pasmet e saj (FOTO)

Format fizike të 22-vjeçares Demi Rose kanë ndryshuar me kalimin e kohës, e ndryshimi më i dukshëm është tek të pasmet e saj. Në një...

Shndërrimi drastik i babait dhe djalit (FOTO)

Ata janë shembulli i gjallë, sesi vullneti dhe përkushtimi për të ndryshuar, arrihet. Në vetëm 6 muaj, babi 53-vjeçar dhe djali i tij 32-vjeç...

Nga nuse “delikate”, në djalë palestre (FOTO)

Ishte një vajzë e vogël në trup dhe kishte një ëndërr, të shndërrohej në burrë. Por 30-vjeçarja Cody u martua 7 vjet më parë...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...