E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Pakistan

Etiketim: Pakistan

4 të vdekur dhe 20 të plagosur nga shpërthimi në një...

Të paktën 4 persona gjetën vdekjen dhe 20 të tjerë u plagosën të premten si pasojë e një shpërthimi në një xhami të qytetit...

India në prag të konfliktit me Pakistanin

Një vendim i qeverisë të New Delhi mbi heqjen e autonomisë administrative të Kashmirit ka çuar në kulm tensionin midis Indisë dhe rivalëve rajonal...

Avioni ushtarak rrëzohet në një zonë banimi në Pakistan, 17 të...

Të paktën 17 persona mbetën të vrarë dhe 12 të tjerë u plagosën pasi një avion i vogël ushtarak u rrëzua në një zonë...

Ish-kryeministri arrestohet nën akuzën e korrupsionit

Agjencia antikorrupsion e Pakistanit njoftoi se ka arrestuar ish-kryeministrin, Shahid Khaqan Abbasi, nën akuzat për korrupsion. Zyrtarët thonë se ndaluan automjetin në të cilin ishtë...

Pakistan, gazetarët në protesta kundër censurës

Gazetarët në Pakistan kanë organizuar protesta anembanë vendit, për të denoncuar censurën nga shërbimet e fuqishme të ushtrisë dhe sigurimit të vendit, pushimet nga...

Zhduket ishulli i shfaqur pas tërmetit të 6 viteve më parë

Është zhdukur ishulli "Zalzala Koh", i cili u shfaq në vitin 2013 pas një tërmeti shkatërrues në zonën e qytetit pakistanez Guadara. Në pamjet...

Franca ia kthen Pakistanit artefaktet e vjetra

Franca ia ka rikthyer Qeverisë së Pakistanit më shumë se 400 artefakte të vjedhura, përfshirë buste të vjetra, vazo, urna dhe kupa, disa prej...

“Irani përdor taktika mashtruese për të neutralizuar politikën e rreptë të...

Mohammad Mohaddesin, Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të koalicionit të opozitës iraniane NCRI  Në një intervistë me uebsitin Elaph të Londrës, Mohammad Mohaddesin,...

Sulm terrorist në Pakistan, vriten gjashtë anëtarë të sigurimit

Të paktën gjashtë anëtarë të sigurimit mbetën të vrarë në një sulm terrorist që ndodhi në një pikë kontrolli në jugperëndim të Pakistanit. Sipas...

Makthi bërthamor: India dhe Pakistani, në prag të konfliktit

Nga Ankit Panda India dhe Pakistani, janë në prag të përballjes së tyre më serioze ushtarake mes tyre, që nga viti 2002. Pas viteve të...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com