Ballina Etiketimet Paketa fiskale

Etiketim: Paketa fiskale

Paketa e re fiskale/ Kush bën dy ose tre punë duhet...

Aktualisht në Shqipëri, ata që kanë të ardhura vjetore më pak se 2 milion lekë n uk kanë detyrimin që të bëjnë deklarimin vjetor...

Nga rivlerësimi i banesave e ulja e tatifitimit për makinat te...

Ministrja e Financave Anila Denaj ka prezantuar projektbuxhetin dhe paketën e re fiskale për vitin 2020. Pas prezantimit diskutimet do të kalojnë në komisione...

Ndryshimet e reja ligjore në paketën fiskale

Një biznes, i cili kapet tre herë rresht brenda vitit duke shitur mall pa faturë do të kallëzohet nga administrata tatimore automatikisht në prokurori...

Paketa e re: Të gjitha ndryshimet fiskale 2020, si po përshtatet...

Paketa Fiskale, këtë vit, vjen me një nxitje pozitive për industrinë automative, duke përcaktuar një normë 5% për tatimfitimin për bizneset që bëhen pjesë...

DRT takim informues në Korçë – Fokusi, ndryshimet në Paketën Fiskale...

Takimi informues i radhës i Drejtorisë Rajonale Tatimore u mbajt në Korçë ku u prezantuan ndryshimet e legjislacionit tatimor të Paketës Fiskale 2019. Në takim...

Paketa fiskale 2019, eksperti: Nuk u dëgjua biznesi

Paketa fiskale e vitit 2019, jo vetëm që nuk ka plotësuar kërkesat e biznesit, por përkundrazi, ka rritur burokracitë. Eksperti i çështjeve fiskale, Bujar...

Taksat që do të ulen në 2019 – 8 ndryshime që...

Paketa fiskale 2019 përfshin një sërë ndryshimesh. Por, cilat janë të gjitha taksat që pritet të ulen prej 1 Janarit të vitit të ardhshëm?...

Paketa fiskale – Hiqet taksa e karbonit për benzinën dhe gazoilin!

Në ndryshimet që janë propozuar në ligjin për taksat kombëtare, në kuadër të paketës së re fiskale, parashikohet edhe ndryshimi për heqjen e taksës...

“Bilanci” i paketës fiskale 2019- Ndryshimet që shtojnë e që heqin...

Paketa e re fiskale që do të aplikohet nga 1 janari i vitit 2910 parashikon një serë ndryshime të rëndësishme, një pjesë e të...

Paketa fiskale 2019 – Tatimi mbi dividendin 8%, ulet tatimi mbi...

Ministria e Financave ka bërë gati paketën fiskale për vitin 2019. Televizioni SCAN ka arritur të sigurojë një kopje të dokumentit i cili pritet...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...