E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Pagesa

Etiketim: pagesa

Ligji i ri i pagesave – Prezantohet për bankat funksionimi i...

Së shpejti, Shqipëria do të ketë një ligj të ri për shërbimet e pagesave, ku do të pasqyrohet direktiva më e fundit e Bashkimit...

Skema lehtësuese për taksën në ”Rrugën e Kombit”, ja sa do...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri, bashkë me Ministrin e Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj, i prezantuan qarkut të Kukësit paketën e negociuar...

Lojë e paguar për të goditur Presidentin

Kishin disa muaj pa u bërë të gjallë hienat dhe çakenjtë e oligarkisë, të cilët për të shtuar milionat e tyre me koncensione, leje...

Pagesa për Rrugën e Kombit, Rama: Fajin e ka Berisha, ideja...

Në valën e akuzave dhe reagimeve për taksën e Rrugës së Kombit, vjen përgjigja e kryeministrit Edi Rama. Nga foltorja e Kuvendit Rama tha...

Nis 20 ditë para pagesa në Rrugën e Kombit/ Nga sot...

Ka nisur pagesa në Rrugën e Kombit. Në mënyrë të beftë, kompania koncesionare që ka fituar tenderin e qeverisë së drejtuar nga Edi Rama...

Taksa e pronës, sa do paguani në të gjitha zonat e...

Nga 1 prilli çdo individ që ka në pronësi shtëpi ose biznes do të paguajë taksën mbi pronën me faturën e energjisë. Formula e...

Pagesa për një reklamë? Alesia Bami tregon çmimet

Ajo spikati që në moshën 14 vjeç në “Miss Univers Albania” ku u vlerësua me 3 çmime. Bëhet fjalë për balerinën Alesia Bami. Ajo...

“Zemërimi” i Ronaldos, jashtë listës së 5 më të paguarve në...

A mund ta imagjinoni një Real Madrid pa Kristiano Ronaldon? Zinedine Zidane u përgjigj në një deklaratë për mediat spanjolle se ‘jo’. Shumë madrilen...

Milionat që fitojnë yjet e serialeve

Lodhen pa fund, punojnë me orare të zgjatura në sheshet e xhirimeve për të realizuar një seri çdo javë, por edhe fitojnë miliona. Gazeta...

Santorini, parajsë për disa dhe ferr për të tjerë

Greqia po arrin të shënojë një rekord të ri vizitorësh: 30 milionë turistë sivjet. Janë të shumtë ata që përfitojnë në degën e turizmit...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...