E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Pagat

Etiketim: pagat

Pabarazia në paga midis femrave dhe meshkujve – Ka diferenca të...

4 nëntori është dita ndërkombëtare e Barazisë në Paga, midis gjinive. Edhe në ditët e sotme gratë vazhdojnë të paguhen më pak se burrat në...

Protesta e rrallë në Meksikë, u falin dy gola kundërshtarëve për...

Skena të çuditshme kanë ndodhur në Meksikë mbrëmjen e djeshme, teksa futbollistët e Tigres shënuan dy herë gjatë kohës së Veracruz protestuan për pagat...

Nga presidenti, kryetari i Kuvendit tek ministrat, sa do të jenë...

Në fillimi të këtij viti, saktësisht me 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji për Pagat në sektorin publik. Ky Ligj ishte temë...

Ronaldo fiton më shumë se De Ligt, Lukaku, Godín, Donnarumma dhe...

“La Gazzetta dello Sport” ka ri-publikuar raportin vjetor me të gjitha pagat në Serinë A. Përfundimi i parë është i qartë: "Gjithnjë e më...

Efektivi denoncon skandalin me pagat, Berisha: Lleshaj e ka mendjen te...

Një punonjës i Policisë së Shtetit ka denoncuar skandalin me mosdhënien e pagave nga policia për dietat dhe orët jashtë punës. Përmes një mesazhi në...

Bashkitë rrisin shpenzimet për pagat – Shpërblejnë veten me 5.2 mld...

49.6 miliardë lekë kanë shpenzuar 61 bashkitë në të gjithë vendin gjatë vitit 2018. Raporti vjetor i Financave Publike Vendore, tregon se pushteti vendor...

Xhelozitë për pagat e drejtësisë – Rrogat sa dyfishi i deputetëve,...

Diskutimet e fundit për rrogat e reja të policisë gjyqësore i kanë dhënë edhe një herë zë rezervave të forta, mbase edhe xhelozisë, që...

Ndryshojnë pagat e Gjyqësorit – Funksionarët e KLP-së dhe KLGJ-së në...

Këshilli i Ministrave ka vendosur ndryshimet e fundit në nivelet e pagave për funksionarët e kabineteve në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e...

Shqipëria e varfër, ja pagat për 25% të të punësuarve më...

Një e katërta e të punësuarve që paguan sigurimeve shoqërore gjatë vitit të kaluar deklaruan paga 24 mijë lekë në muaj sipas të dhënave...

Tabelat/ Sa rriten pagat e ushtarakëve! Shtesat për secilën kategori

Në Fletoren Zyrtare është publikuar vendimi për rritjen e pagave të ushtarakëve. Sëbashku me vendimin janë publikuar edhe tabelat me shtesat përkatëse.

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...