Ballina Etiketimet Paga

Etiketim: paga

Zbulohen detajet, Godin do të jetë lojtari më i paguar i...

Ashtu siç përflitet prej kohësh, Diego Godin do të jetë përforcimi i parë i Interit për sezonin e ardhshëm. Në Spanjë ndërkohë kanë zbuluar...

Profesionet me paga më të larta dhe më të ulta në...

Në vitin 2018, grup-profesionet më të paguara në Shqipëri ishin: Deputetët, nëpunësit e lartë të administratës shtetërore dhe drejtorët ekzekutivë; Specialistët me arsim të...

A ja vlen të bëhesh mësues në Shqipëri? Paga është 50%...

Duke marrë parasysh edhe rritjen e pagës prej 7% këtë vit, një mësues i ciklit parauniveristar në Shqipëri, paguhet mesatarisht 75 mijë lekë, nga...

Haradinaj dhe Rama me pagat më të larta në rajon

Kryeministri kosovar dhe ai shqiptar marrin pagat më të larta në rajon krahasuar kjo me pagën mesatare të vendit. Ndërkohë Kryeministri me pagën më...

Shpenzimet buxhetore për paga/ 2018-ta shënoi nivelin më të ulët historik...

Edhe pse fondi i pagave për punonjësit në sektorin publik ka ardhur me rritje vit pas viti, vlera e tyre në raport me PBB...

Drejtësia në udhëkryq, Marku s’ka fonde për pagat

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka kërkuar mendim dhe informacion nga prokuroritë e Shkallës së Parë dhe Apelit në rrethe në lidhje me rritjen...

Duma: Pegagogët heshtin, nuk janë paguar për dhjetorin

E ftuar në ''Top Talk'', deputetja e PD-së Grida Duma deklaroi se pagat e pedagogëve për muajin dhjetor nuk janë ndarë, megjithatë ata nuk...

Taksat e reja për pagat

Ndryshimet më të fundit të rregullave mbi taksat, të përfshira në Paketën Fiskale 2019, kanë hyrë tashmë në fuqi nga 1 janari. Ndër to,...

8 muaj pa rroga, punonjësit e Ujësjellësit: Do lëmë Selenicën pa...

Selenica rrezikon të mbetet pa ujë të pijshëm të premten. Punonjësit e Ujësjellësit që kanë tetë muaj pa u paguar, kërcënuan se do të...

ILO: Shqipëria është vendi i dytë në botë sa i përket...

Paçka se është një prej vendeve më pagat më të ulta në Europë, si dhe vendi i dytë pas Greqisë sa i përket rënies...

EDITORIAL

Valdrin Pjetri iku, kurse Rama mbeti në klasë. Opozita gati për përballje

Valdrin Pjetri u tërhoq dje nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës, natyrisht me votimet partiake...

FORUM

Fillimi i fundit!

Nga Kastriot Islami Qëllimi i këtij shkrimi është të ndriçojë shqiptarët, por veçanërisht ndërkombëtarët, lidhur me mashtrimin e...

Klubi i futbollit Celtic, një histori suksesi

Celtic është një klub profesionist futbolli me qendër në Glasgow, i cili luan në Premierëligën Skoceze. Klubi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com