Ballina Etiketimet Paciente

Etiketim: paciente

Vrau 85 pacientë, burg përjetë infermierit vrasës serial

Një infermier gjerman është burgosur për jetë të enjten për vrasjen e 85 pacientëve nën kujdesin e tij. Niels Hoegel, i cili u konsiderua vrasësi...

I dha gabimisht ilaçe gjumi pacientes 63-vjeçare, farmacistja dërgohet në prokurori

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Stop” një 36-vjeçare nga Tirana denoncoi një situatë që ishte krijuar me nënën e saj 63-vjeçare, pasi farmacistja i...

Pacienti Rama befason kryeministrin Rama: Më përpara i shaja mjekët sa...

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Qendrën Spitalore Nënë Tereza. Ai ka marrë pjesë në inagurimin e njësisë së Shërbimit Neurovaskular (stroke...

Kimioterapia po vret pacientët!

Pacientët duhet të paralajmërohen për rreziqet që vijnë pas nënshtrimit të kimioterapisë, pasi kërkimet e fundit tregojnë se kjo lloj terapie është shkaktare për...

Skandali/Shkon të shërohesh dhe të vdesin në “spitalin Amerikan” në Tiranë

Dy persona humbën jetën të hënën pas një zjarri të qëllimshëm të vendosur nga një pacient në repartin e dializës, në “Spitalin Amerikan” në Tiranë. Ndërsa sot...

EDITORIAL

Hezitimi francez për negociatat frikëson Tiranën

Pak kush e mendonte, se kur Presidenti francez, Macron flet për reformim të procedurave për vendet që...

FORUM

Reportazh i Deutsche Welle: Shqipëria, vend tranzit për refugjatët europianë

Refugjatët nga vendet e luftës apo në krizë përdorin tranzit Shqipërinë për të mbërritur në Europën Perëndimore...

Interneti apo libri

Nga Brunela Beshaj Njerëzimi sot është mjaft i lidhur me internetin, mjafton të ndalojmë një moment dhe të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com