E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet PAA

Etiketim: PAA

Vendimi për Sakon, Agron Duka: Gangsterllëk politik mbi gjyqësorin

Kreu i PAA, Agron Duka ka reaguar për vendimin e dhënë sot nga gjykata e Durrësit duke njohur Valbona Sakon si kryetare të Bashkisë. “Jam...

Aleatët e Bashës mblidhen në Shkodër: Pa opozitën s’ka zgjedhje

Qyteti i Shkodrës ka qenë ndalesa e pestë e ‘Forumit për Zgjedhje të Lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’. Aleatët e...

Duka: Gjuha e ndërkombëtarëve me opozitën ka ndryshuar

I ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila, në RTV Ora, kryetari i PAA, Agron Duka deklaroi se gjuha e ndërkombëtarëve në raport me...

Duka me fermerët: Skema e rimbursimit të TVSH duhet riparë, dëmton...

Partia Agrare Ambientaliste mbështet fermerët dhe grupet e interesit që kundërshtojnë ndryshimin e skemës së rimbursimit të TVSH. Agron Duka tha skema penalizon prodhimin...

Duka: Në institucionet e pushtetit vendor, zëri i të zhgënjyerve

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka zhvilluar një takim me strukturat e kësaj force politike në Lezhë. Përmes një postimi në rrjetin social...

PAA protestë në vendgrumbullimin e mbetjeve në Durrës: Është “bombë ekologjike”

Lidhja Rinore Ambientaliste, organizata e të rinjve të Partisë Agrare Ambientaliste që drejtohet nga Agron Duka, ka zhvilluar një protestë në vendgrumbullimin e mbetjeve...

Agron Duka: Se i vogli shtrin viganin dhe i shtypuri tiranin!...

Aleati i Lulzim Bashës, kreu i PAA-së Agron Duka, u bën thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që të bashkohen në protestën e 26 majit...

Duka: Qeveria Rama rrezikohet nga zgjedhjet e parakohshme

Sinjalet e politikës për zgjedhjet lokale të 2019, janë shtuar ditët e fundit. Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka thotë se vendi rrezikohet...

Agron Duka mbledh Asamblenë e PAA-së. Opozita gati për zgjedhje?

Kryetari i Patisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka mbledhur sot Asamblenë e Partisë Agrare Ambientaliste. Mësohet se në këtë mbledhje është bërë një analizë...

Takim në Durrës, Duka: PS-së i ka rënë vrugu, votoni PD

Aleati i PD-së, kreu i PAA-së Agron Duka, që kandidon në qarkun e Durrësit nën logon e PD-së, zhvilloi dy takime me banorët në...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...