E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Pa leje

Etiketim: pa leje

Me makinë pa leje drejtimi, pranga dy të rinjve nga Berati

Policia rrugore ka arrestuar në flagrancë dy të rinj me akuzën e drejtimit të automjetit pa leje drejtimi. Në pranga kanë rënë: Eridjon Ziu, 18...

IKMT: E vërteta jonë lidhur me pretendimet e PBDNJ

Inspektoriatit Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka reaguar sot ndaj akuzave të PBDNJ-së për prishjen e ndërtimeve në Himarë. Inspektorati sqaron se në të...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...