E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Oscar

Etiketim: oscar

Bleona Qerreti në “Oscar”

Këngëtarja shqiptare Bleona Qerreti ka marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscar”. Ka qenë vetë ajo, e cila ka postuar disa foto...

Gabim skandaloz në ndarjen e çmimeve Oskar

Gabimisht si fitues u shpall filmi "La La Land"në katëgorinë e filmit më të mirë. Por fitues ishte një film tjetër. Emma Stone fitoi...

FOTO/ Ndarja e çmimeve Oscar, njihuni me vajzat e “arta” në...

LOS ANGELES- Një nga ngjyrat dominuese në tapetin e kuq në natën e madhe të ndarjes së çmimeve Oscar ishte ajo ari. Jessica Biel,...

Regjisori irakian fiton çmim në ‘Oscar’, por ligji i Trump nuk...

Në ceremoninë  e ndarjes së çmimeve “Oscars 2017” në sallën “Dolby” të Hollywoodit, regjisori irakian Asghar Farhadi, fitoi çmimin “Filmi më i mirë në...

FOTO/ Ndarja e çmimeve Oscar, të gjithë fituesit për çdo kategori

Në “Dolby Theatre” në Hollywood zhvillohet ceremonia e 89-të ndarjes së çmimeve Oscar. Kjo është mbrëmja më të rëndësishme të vitit kur bëhet fjalë...

Dhjetë filma avancojnë për kategorinë Live Action në ceremoninë Oscar

Gara për çmimet Oscars veç sa po vjen e ngushtohet. Filmat po shikohen nga anëtarët e Akademisë, në të gjitha kategoritë. E një kategori tanimë...

“The New York Times”, shkruan për filmin “Shok”: Serbët, sadisët

Gjithmonë çmimet Oscar kanë vëmendjen e mediave kryesore botërore. E fundit që ka shkuar për këtë eveniment që do të mbahet në muajin shkurt...

“Luajta rolin e policit që më rrahu”

‘Shok’, filmi i parë kosovar që kandidon për një çmim Oskar, rrëfen disa nga eksperiencat e vërteta të kanosjes nga forcat serbe të aktorëve...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...