E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Oscar

Etiketim: oscar

”Oscar”? Le t’i quajmë çmimet “Ana”

E emocionuar dukshëm por nuk e ka humbur sensin e humorit dhe ka bërë shaka në skenë. Lina Vertmuller, ka marrë cmimin Oskar për...

Shqipëria dërgon ”Delegacionin” në Oscar

Në Oscar, Shqipëria do të paraqitet me filmin ''Delegacioni'' me regji të Bujar Alimanit edhe me skenar të të ndjerit Artan Minarolli, në kategorinë...

Lady Gaga me sukses të dyfishtë në top listën amerikane me...

Lady Gaga e ka arritur një sukses të rrallë të dyfishtë në top listën amerikane një javë pas marrjes së Oscarit të saj të...

Irina Shayk shfaqet e trishtuar pas ceremonisë Oscar

Pas eventit të rëndësishëm të Oscar-it, Cooper dhe Shayk i janë kthyer përditshmërisë së tyre. Aktori 44-vjeçar, Bradley Cooper dhe modelja 33-vjeçare Irina Shayk...

Çdo gjë që nga “Oscars” nuk u transmetua në TV (VIDEO)

Nata më e rëndësishme e vitit për filmin ishte mbrëmë, ceremonia e ‘Oscars’. ‘The Golden Globes’, ‘SAG Award’s, ‘Critics’ Choice Awards’, ‘Independent Spirit Awards’,...

Një pretendente për “Oscar” fiton “Razzies”

Ndërkohë që çmimet “Oscar” të këtij viti do të ndahen të dielën, “Hollywood”-i është mbërthyer edhe më herët nga ethet e çmimeve. Por, ka...

Hera e parë në 30 vite, “Oscar” pa prezantues

Për të parën herë në 30 vite, ceremonia e ndarjes së çmimeve më të mëdha të kinematografisë, atyre “Oscar”, do të zhvillohet pa një...

Lady Gaga dhe Bradley Cooper drejt e në Oscars

Lady Gaga dhe Bradley Cooper do performojnë zyrtarisht “Shallow” në 91-vjetorin e Çmimeve të Akademisë. Oskar konfirmoi lajmin ku shkruan: ''Cooper. Gaga. Shallow. Oscars''....

Lista e plotë, shpallen kandidatët për çmimet ”Oscar”

Sot janë shpallur nominimet e çmimit Oscar për 91 vjetorin e Akademisë së Çmimeve. Kandidatët për 24 kategori u zbuluan nga aktorët Kumail Nanjiani...

Të gjithë sytë nga “Oscars”, vijnë nominimet “Razzies”

Një ditë para nominimeve për çmimet “Oscar”, yjet e “Hollywood”-it kanë mësuar edhe se kush është në garë për çmimet që nuk i do...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...