Ballina Etiketimet OSBE

Etiketim: OSBE

Basha pas takimit në Vienë me OSBE-në: Zgjedhje me qeveri tranzitore...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ndarë me ndjekësit e tij në tëiter përshtypjet e vizitës së tij të fundit në Vienë me...

Basha me aleatët takojnë sekretarin e përgjithshëm të OSBE

Duket se situata politike në Shqipëri ka çuar në Vjenë kryedemokratin Lulzim Basha dhe aleatët e tij. Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu dhe Agron...

OSBE kundër Ramës: AMA nuk duhet duhet të trajtojë “shpifjet”

Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir ka publikuar sot një shqyrtim ligjor të Projektligjit për Shërbimet e Medias në Shqipëri. Ky...

OSBE akuza policisë së Lleshit: Dhuna ndaj gazetarit e papranueshme

OSBE ka reaguar lidhur me sulmin e ndodhur dy ditë më parë ndaj gazetarit të News24, Enver Doçi. Gazetari Doçi u dhunua nga policia, teksa...

Zgjedhjet e vendore/ Vëzhguesit e OSBE konferencë për shtyp të hënën

Vëzhguesit ndërkombëtarë të zgjedhjeve vendore në Tiranë do të mbajnë konferencë për shtyp të hënën në orën 15:00. Shefja e misionit të vëzhgimit të zgjedhjeve...

Situata e tensionuar, OSBE thirrje për vetëpërmbajtje

Krerët e OSBE-së, u ka bërë thirrje palëve politike të vetëpërmbahen dhe të respektojnë proceset demokratike të vendit. Në një deklaratë, OSBE u kërkoi...

Kriza politike, Presidenti i Asamblesë së OSBE: Palët të ulen urgjent...

"Kriza politike e Shqipërisë duhet të kapërcehet me ndjenjën e përgjegjësisë kolektive dhe dialogut pa parakushte".Kështu është shprehur Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së...

Lajçak: OSBE-ja po e vëzhgon me vëmendje situatën në Kosovë

Ministri i Jashtëm i Sllovakisë dhe njëherësh kryesues i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), Miroslav Lajçak, tha se “Ballkani Perëndimor është...

Kreu i OSBE-së: Dhuna i mbyll rrugën dialogut

Ministri i jashtëm i mandatuar Gent Cakaj dhe ministri i jashtëm sllovak Miroslav Lajcak, i cili mban edhe kreun e OSBE-së, u takuan sot...

OSBE: Turbulencat politike zgjidhen me dialog, jo dhunë

OSBE bën thirrje për dialog mes palëve politike për zgjidhjen e krizës. Gjatë një takimi me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, përfaqësuesi special i OSBE-së,...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com