Ballina Etiketimet OSBE

Etiketim: OSBE

Kreu i OSBE në Tiranë, Borchardt: Kush është i interesuar të...

Kreu i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Bernd Borchardt, shprehu sot keqardhjen për mos zbatimin e ligjit për hapjen e dosjeve. Ai ka theksuar...

OSBE, Borchardt: Keqardhje që ligji për hapjen e dosjeve s’po zbatohet

Kreu i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Bernd Borchardt, shprehu keqardhjen për mos zbatimin e ligjit për hapjen e dosjeve. Ai ka theksuar se...

Refuzohet kërkesa e Rusisë për vëzhgimin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA

Refuzohet kërkesa e Rusisë për të vëzhguar zgjedhjet presidenciale në Teksas, Oklahoma dhe Louisiana që do të mbahen më 8 nëntor në SHBA. Një mosmarrëveshje...

Të dielën mbahen zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi

Të drejtë vote kanë 528.817 qytetarë të Mali të Zi, të cilët do të përcaktohen për njërën nga 17 listat PODGORICË - Nesër në Mal...

OSBE: Jo ekstremizmit të dhunshëm

Profetë te rreme i ka quajtur kreu i OSBE ne Tiranë Bernd Borshard misionaret fetare qe predikojnë radikalizmin dhe ndasitë fetare. Gjate një konference...

“Plehrat” – OSBE, Wilton: Duhet bashkëbisedim me qytetarët

Kreu në detyrë i delegacionit të OSBE, Robert Wilton ka deklaruar respekton vendimin e Parlamentit për importin e mbetjeve të riciklueshme. Nga Gjirokastra, Wilton...

Moisiu: Ndryshimet e Kodit para zgjedhjeve, OSBE të na ndihmojë

Muaji dhjetor është lene nga ana e komisionit të reformës zgjedhore, si afat i fundit për të bërë ndërhyrjet e nevojshme në Kodin Zgjedhor. Nëse këto...

BE-OSBE, na lejoni të zhvillohemi!

Nga Zef Bushati/Paradoks. Shqipëria për BE-OSBE është një vend në zhvillim! Shqiptarët janë një popull në zhvillim! Domethënë ne jemi të pazhvilluar, jemi një...

OSBE, Wilton: Migrimi, një nga sfidat më të mëdha per Evropën

Kryetari në Detyrë i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Robert Wilton, foli sot në hapje të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e...

OSBE: Reformë e plotë zgjedhore – Ka pretendime për blerje votash...

Kryetari në Detyrë i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Robert Wilton, mori pjesë sot në konferencën vjetore dhe takimin e Asamblesë së Përgjithshme të...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com