E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet OSBE

Etiketim: OSBE

Kriza politike, OSBE pritet të ulë palët në tryezë

OSBE-ja do të thërrasë një tryezë të përbashkët të gjitha partitë politike, me qëllim zgjidhjen e krizës që ka mbërthyer prej muajsh Shqipërinë. Tryeza...

Tani më shumë mobilizim opozitar

Nga Edmond Isaku- (Anëtar i Këshillit Kombëtar në PD)  Tani pas publikimit të raportit të OSBE-ODIHR nuk ka vend për diskutim se e vetmja rrugë...

“30 qershori”, Vasili: OSBE vulosi shkatërrimin e shtetit nga rilindja antishtet

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar gjatë ditës së sotme lidhur me raportin e OSBE/ODIHR-it, duke u shprehur se ai...

Ndërkombëtarët folën: Zgjidhja janë zgjedhjet e parakohshme!

Ka një sjellje qesharake të zyrtarëve të qeverisë dhe shumicës së mediave pranë saj për të zhvleftësuar gjithë çfarë thotë raporti i OSBE/ODIHR për...

Raporti i OSBE/ODIHR, reagon PD: Kontribut për demokracinë shqiptare

Partia Demokratike përmes Sekretarit të Përgjithshëm të saj Gazment Bardhi vlerëson se Raporti përfundimtar i ekspertëve të OSBE/ODIHR-it, i cili rrëzon votimet moniste që...

OSBE/ODIHR rrëzojnë përfundimisht votimet njëpartiake të 30 qershorit

-Raporti i vëzhguesve ndërkombëtarë të OSBE/ODIHR shkruan: KQZ cënoi sigurinë jurdike dhe mori vendime pa transparencë. Gjyqtarët e kolegjit zgjedhor u ndikuan në pavarësinë...

Vasili: OSBE/ODIHR i cilësoi votimet moniste të 30 qershorit të paligjshme

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot për raportin përfundimtar të OSBE/ODHIR, për 30 qershorin. Në një deklaratë në orën 22:00 nga selia e...

Kriza politike, OSBE gati për të negociuar dialogun

Zyra e OSBE-së në Vienë, thotë për ''Rtv Ora'', se Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare Montella ka në plan për të vizituar Shqipërinë,...

Zv. ambasadori i OSBE-së në mbrojtje të Teatrit: Jam mbështetës i...

Zv.ambasadori i OSBE Robert Wilton ka qenë dje i pranishëm në Teatrin Kombëtar, nga ku ka shprehur mbështetjen e tij për objektet klasike dhe...

Protesta për Teatrin, Zv. ambasadori i OSBE i bashkohet artistëve

Protesta e artistëve dhe qytetarëve në mbrojtje të Teatrit Kombëtar dhe kundër vendimit të qeverisë për prishjen e tij vijon ende. Ashtu siç ka nga...

EDITORIAL

Tërmet, panik dhe kaos dje në Shqipëri. Lëkundjet vazhdojnë Durrës-Tiranë

-Ky ishte tërmeti më i fortë që prej 15 prillit të vitit 1979. Shqipëria ndodhet në një...

FORUM

Gazeta prestigjioze franceze/ Ja tërmetet që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Shtator 2019 Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje...

Urgjentisht…

Nga Kastriot Islami Tërmeti i djeshëm dhe të gjithë ato që kanë pasuar atë dje, mbrëmë, natën dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com