E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Opozite

Etiketim: opozite

Çfarë deklaronte Rama kur protestonte vetë në opozitë

Opozita e bashkuar do të mbajë protestën e radhës Kombëtare në 11 maj, ndërsa çdo të enjte do të protestojë duke bllokuar akset kryesore. ...

Lirohen 11 protestues të opozitës

Lirohen rreth 11 persona të shoqëruar në polici gjatë protestës së opozitës ditën e sotme Janë liruar 11 persona, të cilët u shoqëruan në polici...

Vasili mesazh të fortë policisë: Qeveria do largohet me pahir

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili nga protesta e banorëve të Unazës dha një mesazh për policinë, duke deklaruar që mos i afrohen banorëve. Vasili: Sot...

Protesta e opozitës, pa fjalime e pa orar. Rrethohet Kryeministria

Dy ditë para protestës së opozitës, përpara Kryeministrisë, mësohen detaje të reja. Ajo do të jetë pa fjalime, ndërsa ende nuk ka një orar...

Vendimi i Apelit irriton protestuesit e opozitës: Thyejmë burgun

Vendimi i Gjykatës së Apelit për të lënë në fuqi të njejtën masë si Gjykata e Shkallës së Parë për 19 protestuesit e arrestuar...

Opozitë e re? Juristi i PS-së në KQZ: Duhet kaluar pragu…

Opozita dorëzoi dje zyrtarisht mandatet pranë kryesisë së kuvendit dhe beteja e ardhshme pritet të zhvillohet në komisionin qendror të zgjedhjeve. Por cili do...

Protesta e paralajmëruar e opozitës, ja çfarë pritet të ndodhë ditën...

Ditën e nesërme do të zhvillohet protesta e parlajmëruar nga opozita. Policia ndërkohë ka njoftuar se është në gatishmëri të plotë për të mbrojtur institucionet. Ajo...

Balla apel opozitës: Të vijë një orë e më parë në...

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i ka bërë apel opozitës të rikthehet në Kuvend. Ai ka folur nga Kryesia e...

Përplasje PS-opozitë, deputetët sherrxhinj në Kuvend. Kush kryeson

Konflikti politik mes mazhorancës dhe opozitës është shoqëruar shpesh herë edhe me përplasje të forta fizike edhe në Kuvendin e Shqipërisë. Rastet më të...

Edi Rama: Nuk do të kthehemi kurrë në opozitë!

Kryeministri Edi Rama në Asamblenë e PS-së ka ashpërsuar tonet ndaj anëtarëve të partisë së tij, teksa ka thënë se administrata është e hapur...

EDITORIAL

Tërmet, panik dhe kaos dje në Shqipëri. Lëkundjet vazhdojnë Durrës-Tiranë

-Ky ishte tërmeti më i fortë që prej 15 prillit të vitit 1979. Shqipëria ndodhet në një...

FORUM

Gazeta prestigjioze franceze/ Ja tërmetet që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Shtator 2019 Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje...

Urgjentisht…

Nga Kastriot Islami Tërmeti i djeshëm dhe të gjithë ato që kanë pasuar atë dje, mbrëmë, natën dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com