E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Opozita takim në selinë e PD

Opozita e bashkuar po zhvillon një takim në selinë e Partisë Demokratike. Raportohet se përfaqësues të PD-së, LSI-së dhe forcave të tjera aleate janë mbledhur...

Mosbindja civile, opozita takim në selinë e PD për aksionin e...

Opozita është mbledhur në selinë e PD për të diskutuar për aksionin opozitar i cili nis ditën e nesërme me mosbindje civile. Ditën e nesërme...

Rama në ”universin” ku flitet veç anglisht

Kryeministri Edi Rama, i qetë nga gjyqi ndaj 23 protestuesve, në axhendën politike kishte të shënuar pjesëmarrjen në konferencën e përbashkët me kreun e...

Qindra qytetarë të irrituar: Jemi në diktaturë, po na bllokojnë (FOTO)

Rrethimi që i është bërë Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë, që nga Ura te ish-Ekspozita deri te Gjykata, e cila është përafërsisht...

Situatë lufte dhe shtetrrethim në zonën e Gjykatës së Tiranës

Pas tensionit të krijuar në hyrje të gjykatës, i cili zgjati rreth 1 orë, mes policisë dhe disa deputetëve të opozitës, këta të fundit...

Mosbindje Civile. Basha: Bllokoni rrugët. Mos paguani taksat

Filloi "revolucioni" opozitar. Opozita pritet të përshkallëzojë protestën kundër qeverisë “Rama” në gjithë vendin. Pas incidenteve në Kukës dhe fushatës së arrestimeve ndaj qytetarëve...

“Gylenistët”, opozita kosovare kërkon hetim

Opozita kosovare kërkon Komision Hetimor për deportimin e 6 shtetasve turq nga Kosova. Lidhja Demokratike e Kosovës, Vetëvendosje dhe grupi i deputetëve të pavarur...

Kukës/Qytetarët dhe deputetë të PD dhe LSI në komisariat: Lironi djemtë...

Rrethimi i Kukësit nga RENEA, dhe shoqërimet përgjatë natës të banorëve, ka bërë që në qytet të zbarkojnë një grup deputetësh të opozitës. Qytetarë të...

Doda: Rama i ka hyrë lehtë kësaj historie, opozita mos flejë...

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda e ftuar në studion e ''Report Tv'' për të komentuar protestën që degjeneroi në dhunë në Rrugën...

Iljazaj: ”Hi syve” Europës me arrestimet e zyrtarëve të opozitës

Ervis Iljazaj, nga botimet "Mapo", i ftuar në "Tonight Ilva Tare" thotë se deri më tani po arrestohen vetëm zyrtarët e krahut të partive...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...