E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Opozita proteston sot në shesh, ja simbolika që do të përdorin

Për pak minuta pritet që të fillojë protesta e 10-kombëtare e opozitës e cila fillimisht do të mbahet në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Në protestat...

Opozita protestë kundër Ramës, nisen protesuesit e parë nga Vlora

Në orën 20:00, opozita ka thirrur qytetarët të bashkohen në protestë, ku kryefjala kryesore do të jetë largimi i qeverisë dhe krijimi i një...

Të gjithë skenarët, për atë që pritet të ndodhë përpara parlamentit...

Ashtu siç edhe pritej, nëpërmjet një urdhri të firmosur mesditën e djeshme kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, e ka spostuar me një orë më...

“Vendim i marrë nga opozita”, Kapllanaj: S’e lëshoj zyrën pa u...

Pas takimit në Seli me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kryetarët e bashkive të djathta kanë vendosur njëzëri për të mos lëshuar zyrat. Për...

Aldo Bumçi: Opozita nuk kërkon përplasje civile, rezitenca vijon

Ish-deputetit i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi ka treguar se opozita do të vijojë protestat deri në gjetjen e një zgjidhjeje, e cila sipas tij...

Kryeministri Rama pritet me protesta sot në Përmet

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama pritet të mbajë një takim në Përmet, në kuadër të fushatës elektorale të 30 qershorit. Simpatizantë të opozitës,...

Çfarë fshihet pas sulmit frontal të Ramës ndaj opozitës?!

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei. Megjithëse ka kaluar vetëm një javë nga publikimi i përgjimeve Dako-Avdylaj, duket sikur ka kaluar një shekull. Kryeministri Rama, ditët e fundit,...

Ndërkombëtarët japin alarmin: Dialog urgjent për të kapërcyer krizën politike

Pak orë para protestës së madhe të opozitës selitë më të rëndësishme diplomatike në Tiranë u kanë bërë thirrje palëve që të ulen në...

Rama: Opozita po merr zvarrë demokracinë, janë të paaftë

Kreu i Qeverisë, Edi Rama në vijim të fushatës elektorale të Partisë Socialiste është ndalur në  bashkinë e Urës Vajgurore. Në fjalën e tij...

Soreca: Nëse akuzat e opozitës vërtetohen ligjërisht, BE i merr në...

"Shqipëria në udhëkryq të BE-së, mes reformave të mëdha dhe protestave në rrugë" ky është titulli i intervistës që ambasadori i delegacionit të BE-së,...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...