E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Opozita

Etiketim: Opozita

Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandatave për Këshillat Bashkiakë

Opozita i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor, duke kërkuar pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë deri në vendimin e Gjykatës Kushtetuese...

Boçi për “KJ”: S’ka përçaje të opozitës, zgjedhjet me qeveri tranzitore

Nga: Redjon Shtylla Gjykatat po njohin dita-ditës kryebashkiakët e dalë nga votimet njëpartiake të 30 qershorit, kurse PD-ja thotë se kryebashkiakët e djathtë nuk do...

Moskë, opozita mban protestë për përfshirje në votimet bashkiake

Rreth 1.000 njerëz u mblodhën në qendër të Moskës, me kërkesën që kandidatët e opozitës të përfshihen në fletëvotimet për zgjedhjet e 8 shtatorit...

Basha: Beteja, siç ka nisur, do të vazhdojë, deri në kurorëzimin...

Në një deklaratë për mediat, kryetari i opozitës Lulzim Basha për gazetarët nga selia e PD u shpreh se vendi po kalon momente dramatike,...

Basha: Ne jemi opozita proeuropiane që garanton ndryshimin e kërkuar nga...

Në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Fier, lideri i opozitës huazoi nga mediat botërore togfjalëshin “protestues proeuropianë”, që ata po e përdorin...

Deklarata e Zaev, PD-LSI: Rama po del kundër Kosovës

PD dhe LSI-ja reaguan pas deklaratave të Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në lidhje me kufijtë e Kosovës. Aldo Bumçi dhe Petrit Vasili,...

Sulo: Opozita nuk ka sesi të bëjë pushime këtë verë, është...

Opozita duhet se është e "dënuar" që të mos bëjë pushime këtë vit, nëse do të mbajë gjallë aksionin opozitar. Kryeredaktor i gazetës "Liberale", Arion...

Protesta e opozitës, një person pa ndjenja pranë ministrisë së Brendshme

Forcat e policisë kanë konstatuar pranë ministrisë së Brendshme një person në gjendje jo të mirë shëndetësore. Menjëherë në vendin e ngjarjes ka mbërritur ambulanca,...

FOTOLAJM nga protesta e opozitës

Ka nisur mbrëmjen e kësaj të hëne në orën 20:00 në Bulevardin Dëshmorët e Kombit protesta e 10 kombëtare e opozitës së bashkuar. Qytetarët...

Nis protesta e opozitës, shqiptarët kërkojnë largimin e Ramës

Ka nisur mbrëmjen e kësaj të hëne në orën 20:00 në Bulevardin Dëshmorët e Kombit protesta e 10 kombëtare e opozitës së bashkuar. Qytetarët...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...