E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Olta xhacka

Etiketim: Olta xhacka

A do të ndërtojë NATO bazë detare në Shqipëri?

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, tha se aktualisht Aleanca e Atlantikut të Veriut nuk ka një projekt për të ndërtuar një bazë...

Ministrja Olta Xhaçka bëhet nënë për herë të dytë

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka bëhet nënë për herë të dytë. Mësohet se ministrja ka sjellë në jetë pak orë më parë vajzën e saj...

BE ndihma, Xhaçka: Godinat e shembura do të rindërtohen. Soreca: Shqipëria...

4 vende anëtare të Bashkimit Evropian si dhe 2 vende të tjera joanëtare u solidarizuan menjëherë për t’i ardhur në ndihmë familjeve shqiptare të...

Anija shqiptare shpëton 110 emigrantë brenda dy ditëve

“Anija Oriku dhe ekuipazhi i saj shpëtuan 110 emigrantë, në 4 operacione të ndryshme brenda dy ditëve, gjatë patrullimit në detin Egje”, shkruan ministrja...

133 vajza dhe djem nisin stërvitjen për në Forcat e Armatosura

133 vajza e djem nisën stërvitjen individuale bazë në Bunavi, e cila është porta hyrëse për në Forcat tona të Armatosura. Ministrja e Mbrojtjes, Olta...

Karta e Adriatikut, Xhaçka: Intensifikim të marrëdhënieve mes FA-ve

Konferenca e shtabeve të përgjithshme të vendeve të Kartës së Adriatikut SHBA-A5, nismë e cila këtë vit kryesohet nga vendi ynë, është mbajtur në...

Përmbytjet, Xhaçka: Qindra banesa nën ujë, Fushë-Kruja më e prekura

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, në një dalje për mediat bëri një panoramë të situatës në vend pas stuhisë së reshjeve që nisi prej...

Tërmetet, Xhaçka thirrje qytetarëve: Ndihmoni të prekurit

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shprehet se lëkundjet sizmike sollën lëndime si dhe dëmtime ndërtesash, por...

Bilanci pas tërmetit, Xhaçka: Në Tiranë 187 banesa të dëmtuara, në...

Qeveria është mbledhur në ministrinë e Mbrojtjes. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka duke folur për dëmet tha se ka pasur kryesisht dëme materiale në...

800 forca të NATO stërviten në Bizë, Xhaçka: Stërvitje të tilla...

“Albanian Effort 19” mblodhi në Bizë rreth 800 efektivë nga Shqipëria, SHBA, Mbretëri e Bashkuar, Turqia, Kroacia, Polonia, Italia, Gjermania, Bullgaria, Mali i Zi,...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...

Magna Grecia, Magna Carta dhe Magna Ulsi

Nga Oerd Bylykbashi (Shenime nga “Ditari i Perlave ne Drejtesi”) Greket antike lane nje trashegimi te madhe ‎kulturore jo...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com