Ballina Etiketimet Ogerta Manastirliu

Etiketim: Ogerta Manastirliu

Shkodër/Manastirliu: Ulen radhët e pritjes për koronarografitë, përfituan mbi 6800 pacientë

Shërbimi i hemodinamikës në spitalin rajonal të Shkodrës ofrohet brenda 24 orëve, duke zeruar radhët e pritjes për këtë shërbim jetik për qytetarët, që...

Qendër e re shëndetësore në Vaun e Dejës, Manastirliu: Me buxhetin...

Pas rindërtimit, qendra shëndetësore e Vaut të Dejës do të jetë qendër 24 orëshe që do të ofrojë shërbim për 48 mijë banorët e...

Buxheti 2020, Manastirliu: 26 milionë dollarë investimet në shëndetësi

Buxheti për sektorët e shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale për vitin 2020 parashikohet të jetë 77 miliardë e 735 milionë e 940 mijë lekë. Ministrja...

Manastirliu: Punësohen 58 mjekë në sistemin shëndetësor publik

Gjatë muajit Nëntor, sipas ministrisë së shëndetësisë janë punësuar 58 mjekë të rinj në qendra shëndetësore dhe spitalet publike në vend me portalin “Mjekë...

Manastirliu: Një operacion i rrallë realizohet në spitalin e Traumës

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu vizitoi pacientin i cili iu nënshtrua ndërhyrjes së rrallë të realizuar për herë të parë në...

Manastirliu: Në 2020, transplanti i parë i palcës së kuqe në...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale financon 24 milionë euro në vit për sëmundjet tumorale, duke e rritur me gati 3 herë financimin për...

Dita Botërore e Diabetit, Manastirliu: 8.6% e të kontrolluarve në 2019,...

Në Ditën Botërore të Diabetit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, bëri të ditur se Shqipëria financon 100% të gjithë terapinë e...

Shtëpi e re për nënën e 2 jetimëve që lufton me...

Vitore Vokrri, nëna e vetme e dy fëmijëve e cila po lufton me një sëmundje të rëndë ndërkohë që po trajtohet jashtë vendit për...

138 mijë doza vaksine kundër gripit, Manastirliu: Nga të moshuarit deri...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ishte sot në qendrën shëndetësore nr. 10 në Tiranë, ku deklaroi se janë në dispozicion të...

Pacientët me diagnoza të konfirmuara, Manastirliu: Shërbim pa ndalesë në QSUT

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në komunikimin e përjavshëm me qytetarët, foli për rastin e Florantit i cili kishte probleme me...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...