E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Nxenesit

Etiketim: Nxenesit

Nga e hëna në fund të shtatorit, mjetet që transportojnë nxënësit...

Policia Rrugore në gjithë vendin do të ketë një vigjilencë të shtuar duke filluar nga e hëna e fillimvitit të ri shkollor lidhur me...

Ushqime të rrezikshme për nxënësit, Bashkia Durrës shemb 70 kioska pranë...

Ushqimet e blera pranë ambulantëve që tregojnë në kushte të pasigurta shpesh herë janë bërë shkak për helmimin e nxënësve në Shkollat e Durrësit....

Rruga që rrezikon nxënësit

Një rrugë e rikonstrukturuar në Klos është kthyer në problem për banorët. Sipas tyre, makinat tashmë ecin me shpejtësi në një zona të banuar,...

Prifti merr mbidozë kokaine, nxënësit i shpëtojnë jetën

Një prift në Itali u shndërrua në protagonistin e një episodi aspak të zakontë. Teksa shoqëronte në ekskursion një grup nxënësish, ai përfitoi nga...

Nxënësit e arsimit profesional në Lezhë refuzojnë punët e verës: Paguhemi...

Niveli i pagave sipas tyre i pakënaqshëm i bën që shumë nxënës të arsimit profesional në Lezhë, te refuzojnë punën gjatë sezonit turistik. Ata...

Kujdes në rrugë! Nxënësit e Beratit sensibilizojnë shoferët të respektojnë sinjalistikat

Në kuadër të javës së Sigurisë në Rrugë, nxënës të shkollave të Beratit janë bërë pjesë e aktiviteteve sensibilizuese për respektimin e sinjalistikës dhe...

I dërgonte 16-vjeçarit fotografi nudo dhe mesazhe, mësuesja fajëson nxënësit e...

Një ish-mësuese gjimnazi në New Jersey që i dërgoi fotografi nudo një studenti mund të dënohet me 1 vit burg. Michelina Aichele, 30 vjece,...

Ja si arriti djaloshi 13-vjeçar nga Maroku të shpëtonte autobusin në...

Një 47-vjeçar me origjinë senegaleze, i identifikuar si Ousseynou Sy është arrestuar nga policia e Milanos pasi ka marrë peng dhe më pas ka...

Nxënësit shtyjnë furgonin e shkollës në Barbullush

Nënësit e shkollës në Barbullush të Shkodrës janë fotografuar nga LSA duke shtyrë furgonin që do i transportonte në shkollë. Fëmijët e vegjël shihen me...

“Dhunohen nxënësit e shkollës në Peshkopi”, PD publikon fotot

Pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha për rastin e mësueses në Peshkopi, Fatbardha Miftari, i cila është detyruar  të transferohet në një zonë më...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com