E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Nxenes

Etiketim: nxenes

Polica Bashkiake, përkujdesje ndaj nxënësve në shkolla

Policia Bashkiake e Tiranës vijon të tregoj kujdes të shtuar ndaj nxënësve nëpër shkollat e kryeqytetit. Bashkia e Tiranës, duke i uruar javë të...

Ushqimet e pakontrolluara pranë shkollave, Hoxha: Rrezik për fëmijët

Drejtoresha e Agjencisë së Mbrojtjes së Konsumatorit (AMK), Rudina Hoxha, e ftuar në ''Alert'' në ''News 24'', ka folur për rrezikun që iu kanoset...

U helmuan nga ushqimi pranë shkollës, shkon në 50 numri i...

Ka shkuar në 50 numri i nxënësve të helmuar në Postribë të Shkodrës, pasi kan konsumuar ushqim pranë shkollës. Disa nxënës janë rikthyer në spital,...

”Muzeu Lëvizës” pranë nxënësve në Petrelë

“Muzeu Lëvizës” udhëtoi pranë nxënësve në Petrelë. Ekspozita e “Muzeut Lëvizës” përmbante riprodhime nga koleksionet muzeore të ruajtura në fondet e Muzeut Historik Kombëtar,...

Ngjarje e pazakontë/ 12-vjeçari sulmon seksualisht mësuesen!

Një ngjarje shokuese ka ndodhur në një shkollë, në Skoci, teksa një 12-vjeçar akuzohet se ka sulmuar seksualisht mësuesen. Ngjarja është denoncuar nga mësuesja,...

Kemi mbingarkesë nxënësish – Raporti i 4-t më i lartë i...

Në Bashkimin Europian ka një mësues çdo 14.7 nxënës të arsimit bazë. Kjo normë varion ndjeshëm mes vendeve anëtare të unionit,  nga 9 deri...

Elbasan, nis shpërndarja e librave për shkollat 9-vjeçare

Në pjesën më të madhe të shkollave 9 vjeçare të Elbasanit ka filluar shpërndarja e teksteve shkollore falas për nxënësit nga klasa e parë...

Ndërtohet nga e para shkolla “Servete Maçi”, gati të presë nxënësit...

Bashkia e Tiranës po i jep dorën e fundit, para se të hapet për vitin e ri shkollor në 16 shtator. Shkolla “Servete Maçi”...

Rritja e sigurisë, policia takime sensibilizuese me nxënës

Në kuadër të bashkëpunimit mes shkollave dhe Policisë së Shtetit, 35 maturantë të shkollës teknike elektrike “Gjergj Canco” Tiranë, zhvilluan një vizitë në Drejtorinë...

Theren me thika 3 nxënës, njëri në gjendje të rëndë

Tre nxënës janë plagosur me thikë, brenda klasës në shkollën e Bujqësisë në Prishtinë. Njëri nga ta është në gjendje të rëndë Lajmin e...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com