Ballina Etiketimet Nobel 2019

Etiketim: Nobel 2019

“Nobel 2019” në Fizikë – Tre shkencëtarët kanë transformuar imagjinatën për...

Kosmologu amerikan James Peebles dhe shkencëtarët zviceranë, Michel Mayor dhe Didier Queloz kanë fituar çmimin Nobel 2019 në Fizikë, për kuptimin e evolucionit të...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Kush peshkon në llum, nuk duhet të ankohet për fatin e grepit

Nga Lorenc Vangjeli - Rrjetet sociale e masakruan barbarisht një deputete të parlamentit shqiptar. Gruaja e re, bionde...

“Prej Ramës humbet Shqipëria, Maqedonia dhe Zaev”, Gjekmarkaj: Si mund t’i besojë Europa

Nga Agron Gjekmarkaj - Paradokset si mallkim ciklik rrotullohen mbi hapësirën shqiptare! Më i fundit është edhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com