E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Nisma

Etiketim: nisma

Nisma/ Ja shteti që ofron 30 mijë € për çiftet me...

Qeveria hungareze u ofron çifteve të martuara një hua prej rreth 30.000 eurosh, të cilat ata nuk duhet ti paguajnë nëse bëjnë tre fëmijë. Paratë...

“Të vras, mos u mërzit”, Milaim Zeka: Çfarë i kërkova Haradinajt

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka rrëfyer për luftën e Koshares teksa kanë kaluar 20 vite nga ajo betejë e fortë.  I pranishëm në...

Drafti në Kuvend/ Rregullat dhe procedurat për realizimin e nismave ligjore...

Qytetarët nuk kanë më nevojë për firmën e deputetëve, por mund të marrin vetë një nismë ligjore për ta depozituar në Kuvend. Është kjo...

Lindita Nikolla jep dorëheqjen si ministre kur…

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka deklaruar se do të dorëhiqej nga posti i ministres së Arsimit nëse dështonte nisma ''Tri lëndë në gjashtë...

Vokshi debaton me ministren Nikolla për nismën ”3 lëndë në 6...

Komisioni i Medias është pushtuar nga debatet sot ndërmjet Albana Vokshit dhe Lindita Nikollës, pasi kryetarja e Komisionit të Medias kishte thirrur Ministren e...

Dëbohen azilkërkuesit, nisma për të frenuar fenomenin

Shqiparët u renditën të parët në Francë, si shtetasit që kërkuan më shumë azil përgjatë vitit 2017. Për të frenuar numrin e lartë të...

Dorëzimi i armëve, zbardhet rezultatet e nismës së policisë

Nisma e policisë për dorëzimin vullnetar të armëve duket se ka dështuar për t’i dhënë fund këtij fenomeni. Top Channel, shkruan se deri në...

Veliaj: Kush ka një makinë të dhurojë dy pemë (FOTO)

Thirrjes së Bashkisë së Tiranës që kushdo që zotëron një makinë të dhurojë dy pemë, i janë përgjigjur jo vetëm bizneset dhe sipërmarrjet, por...

Pastrojmë Beratin që duam

Për tre ditë qyteti i një mbi një dritareve do të pastrohet. Në Berat ka nisur një aksion për pastrimin e qytetit si dhe...

Nisma: Më jep qesen të të jap një trastë

Nisma më e re e Bashkisë së Tiranës tek Pazari i Ri, “Më jep qesen të të jap një çantë” është duke u vënë...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com