E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Nicolas Sarkozy

Etiketim: Nicolas Sarkozy

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy do të përballet me gjyqin për korrupsion...

Nicolas Sarkozy do të përballet me gjyqin në muajt e ardhshëm për një çështje korrupsioni dhe favorizimi. Ish-presidenti francez është rrënuar nga skandalet e...

Sarkozi në gjyq për fushatën e vitit 2012

Në Francë Gjykata Kushtetuese hapi rrugën të premten që ish-presidenti Nicolas Sarkozy të gjykohet për financimin e dyshuar të paligjshëm të fushatës së tij...

Pse Nicolas Sarkozy e vrau Muammar Gheddafin?

Misioni i NATO-s në Libi sigurisht që nuk është ndonjë gjë e re, pasi është dëshiruar nga qeveria franceze e Presidentit të atëhershëm Nicolas...

Sarkozy do të gjykohet për korrupsion

Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy do të përballet me gjykim për korrupsion dhe shpërdorim të pozitës zyrtare, kanë raportuar mediat franceze, trransmeton BBC. Rasti fokusohet në...

Ish-presidenti lirohet nga paraburgimi: Akuzat po ma bëjnë jetën “ferr”

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është lënë i lirë dhe tashmë do të jetë në dispozicion të drejtësisë. Mbrëmjen e së mërkurës ai ka lënë...

Ndalimi i Sakozy në Francë. Balla në Tiranë: Urgjent hetim për...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas ndalimit nga policia franceze të ish-drejtuesit të Partisë UMP në Francë, ish-Presidenti...

Ish-Presidenti në paraburgim, akuzohet për financim të fushatës nga Gaddafi

Nicolas Sarkozy është shoqëruar në polici, në kuadër të një hetimi për financim të paligjshëm të fushatës së tij elektorale të vitit 2007 nga...

Ndalohet ish-presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është ndaluar për tu pyetur për financimet e tij në fushatë elektorale, raportojnë me lajm të fundit mediat kryesore europiane....

Carla Bruni: Pse vendosa të martohem me Sarkozy-n?

Bashkëshortja e ish-Presidentit francez Nicolas Sarkozy, Carla Bruni ka qenë e ftuar në programin " Verissimo" në Canale 5. Ajo u shpreh se ndihej...

Nga politika në futboll, Sarkozy, presidenti i ri i PSG!

Nicolas Sarkozy duket se ka vendosur të kalojë nga politika në futboll. Ish presidenti i Francës po mendon të ndërmarrë një detyrë të re,...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...