E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Ngjyra

Etiketim: ngjyra

Çfarë zbulon mbi personalitetin, ngjyra juaj e preferuar?

A keni një ngjyrë të preferuar? A e dini se ngjyra, mund të zbulojë aspekte të personalitetit tuaj ? Hidhni një sy veshjeve tuaja....

Më thuaj ngjyrën e syve, të të them sa i/e zgjuar...

Ngjyra e syve tregon shumë nga karakteri dhe ana intelektuale e cdo personi, bazuar tek disa studime. Thuhet se njerëzit që i kanë sytë...

Domethënia e fshehtë e ngjyrave në flamurin e Gjermanisë

Para 100 vitesh, tri ngjyra – e zeza, e kuqja dhe e arta u kthyen në ngjyrat kombëtare gjermane. Por ky kombinim ka një...

Kuptimi i perimeve sipas ngjyrave

Cili është dallimi midis një lakre të kuqe dhe asaj të bardhë? Çfarë do të thotë ngjyra e perimeve? A ka lidhje me shëndetin...

Ngjyra që i sjell fat shenjës tuaj të horoskopit

Çdo shenjë e zodiakut ka tonalitetin e vet të ngjyrave, ajo e duhura që bën që të gjitha energjitë të dridhen, që sjell fat...

Trendet flasin vet: E verdha është ngjyra e vitit (FOTO)

2018 është viti i të verdhës. E preferuara nga një pjesë e konsiderueshme e Vip-ave të huaj dhe markave më të njohura në botë,...

Tapeti i kuq në të zeza (FOTO)

Ndersa Golden Globe Awards mbrëmë shënoi 75 vjetorin e tij, tapeti i kuq u mbush me fustane dhe veshje me ngjyrë të zezë. Kjo...

Jepini fund këtij zbukurimi për Krishtlindje (FOTO)

Njerëzit i duan Krishtlindjet dhe festat e fundvitit, sepse hanë më shumë dhe janë të justifikuar se kanë sebep dhe sepse i gjithë qyteti...

Deputetet me ”veshje të lira” në kuvend (FOTO)

Përtej debateve në kuvend, një tjetër anë që tërheq vëmendje dhe që komentohet nga sytë e mprehtë e stilistëve, është veshja. Sot koha nuk...

Kuvendi “vishet” mavi (FOTO)

Përveç ndryshimeve të mëdha në administratë dhe qeveri, duket se ky mandat i qeverisë ''Rama 2''do të përshkohet dhe nga një element tejet i...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...