E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Ngjarje

Etiketim: ngjarje

Negociata me familjen, dorëzohet pas rrethimit autori i plagosjes së 37-vjeçarit...

Arrestohet autori i plagosjes së 37-vjeçarit Ardian Kola, ngjarje e ndodhur mbrëmë në qytetin e Lezhës. Policia e Lezhës, menjëherë pas ngjarjes së ndodhur...

Pak minuta pas vrasjes së avokatit, digjet një makinë në Elbasan

Kanë kaluar vetëm pak minuta që nga vrasja e avokatit të Shullazit në Elbasan. Pikërisht pak mionuta pas vrasjes, policia raporton se një makinë po...

Policia po fsheh ngjarjet

Policia e shtetit ka ndryshuar mënyrën e publikimit të ngjarjeve ditore, të cilat më herët transmetoheshin të detajuara sipas komisariateve, duke dhënë vendin dhe...

“Zjarri në teatër të Chicagos shkakton 600 viktima”, ngjarjet kryesore të...

Sot data shënon 30 dhjetor. Më poshtë do ju njohim me ngjarjet kryesore, cilat figura publike kanë lindur dhe kanë vdekur në këtë datë. 30 dhjetori është...

Rokadë në Vlorë, Xhafaj i pakënaqur me policinë

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ishte në Vlorë ku shprehu shqetësimin se disa ngjarje kriminale janë ende pa autorë. Xhafaj ka thënë gjithashtu se prioritet...

Çfarë ka ndodhur më 24 janar?

41-Perandori romak Caligula, i njohur për sjellje tekanjoze dhe despotizëm mizor, vritet nga Garda e tij Pretoriane, e cila shpalli xhaxhain e tij, Claudius,...

Ngjarjet që tronditën vendin gjatë 2017; Vrasje çdo muaj dhe drogë...

Nga: Redjon Shtylla 2017 nisi me njolla gjaku dhe u mbyll me një krim konstruoz. Gjatë një viti aktualitetin e zaptuan lajmet me vrasjet mafioze,...

Ngjarjet më të rëndësishme të 2017 në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni

Viti që po mbyllet në vendet e rajonit kaloi pothuajse si ai i mëparshmi, i ndjekur nga krizat politike, mbajtje të zgjedhjeve të parakohshme...

Misteri i Kishës së Laçit, ja çfarë u ndodhi 32 ushtarëve...

Në vitin 1981, një grup ushtarësh nga toga e Drojës në Laç shkuan për të rrëzuar pjesën e mbetur të rrethimit, në Kishën e...

Vora, “parajsa” e bandave. Harta e ngjarjeve të pazbardhura

Vora ka patur një aktivitet të shtuar kriminal në fushën e grabitjeve për shkak të përqëndrimit të bizneseve në këtë zonë industriale, disa grabitje...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com