E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Ngacmimet seksuale

Etiketim: Ngacmimet seksuale

Ngacmimet seksuale në punë, Eliza Dushku dëmshpërblehet me 9.5 mln dollarë

Aktorja shqiptare, Eliza Dushku e cila jeton dhe zhvillon karrierën e saj në Amerikë ka fituar 9.5 milionë dollarë prej disa akuzave seksuale. Në mars...

Ngacmimet seksuale, 38% e grave dhe vajzave ndihen të rrezikuara

38% e grave dhe vajzave janë të rrezikuara nga ngacmimet seksuale në hapësirat publike në Shqipëri. Të dhënat janë publikuar nga Organizata UN WOMEN...

Ngacmimet seksuale në Tiranë, zonat e rrezikuara qendra dhe Astiri

Një studim i institutit Idra dhe UN Woman sjellin fakte tronditëse për ngacmimet seksuale të vajzave dhe grave në disa qytete të Shqipërisë. Studimi...

Ngacmimet seksuale mjaft të përhapura në Shqipëri, por pak të denoncuara

Sa herë flitet për dhunën ndaj grave dhe vajzave, mendimi i parë lidhet me atë fizike. Por dhuna më e përhapur dhe më e...

Kisha Katolike, Papa: Skandalet seksuale po largojnë njerëzit

Skandalet seksuale që po godasin Kishën Katolike, thotë Papa Françesku, "po zemërojnë njerëzit dhe po i largojnë ata nga Kisha". Papa i është referua kështu...

Studentja shqiptare rrëfen ngacmimet seksuale nga profesori

Ish-studentja e Fakultetit të Arteve, Jeta Berisha ka rrëfyer se si ishte ngacmuar seksualisht nga profesori i saj i cili vazhdon që ta ushtrojë...

Ngacmimet seksuale në Hollywood, aktorja e njohur dhuron 1 milionë dollarë...

Skandalet seksuale në Hollywood, u bënë jo vetëm tema e diskutimeve por edhe e eventeve të mëdha. Personazhe të njohur ia janë bashkuar një nga...

RTSH s’pyet: ”Hajde flasim për ngacmimet seksuale në TV shqiptare”

Ky ishte padyshim viti ku u fol më hapur e më shtruar për ngacmimet seksuale në Hollywood. Shumë gra të famshme dhe jo vetëm...

Ngacmimet seksuale në Parlament, të patolerueshme

Kryeministrja angleze po bën thirrje për procedura të reja për të trajtuar ngacmimet seksuale mes një serie akuzash për sjellje të papërshtatshme nga deputetët....

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...