E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Nexhmije hoxha

Etiketim: Nexhmije hoxha

Habit shqiptari nga Vjena: Jam gati t’ia fal vilën time Nexhmije...

Një shqiptar i Maqedonisë me banim në Vienë, Sali Zuberoski, i ofron Nexhmije Hoxhës një vilë në Manastir. Në mungesë të një komunikimi të drejtpërdrejtë...

Ja banesa e Nexhmije Hoxhës, do shembet nga projekti i Unazës...

Ndër objektet që do të shemben pasi janë në gjurmët ku do të kalojë projekti i Unazës së Madhe është edhe ai i Nexhmije...

Fotografia e sekretariatit të BRASH-it, Nexhmija u pret kokat…

Nga Kastriot Dervishi Në foto është sekretariati i Bashkimit të Rinisë Antifashiste, dalë në Helmës të Skraparit në gusht 1944. Kjo është një prej fotove...

”Ringjallet” Nexhmije Hoxha, feston Vitin e Ri (FOTO)

Rrjetet sociale dhe portalet u trubulluan me lajmin e rremë të ndarjes nga jeta e Nexhmije Hoxhës, e të vesë së diktatorit Enver Hoxha....

“Ngjallu më tha Pranvera…”, Nexhmije Hoxha flet për herë të parë...

E veja e diktatorit EnverHoxha, Nexhmije Hoxha reagon për herë të parë pas lajmit të përhapur se kishte ndërruar jetë, por që u përgënjeshtrua...

Koleksionisti durrsak tregon “Volvon” me të cilën lëvizte Nexhmije Hoxha (VIDEO)

Kur ishte fëmijë, në qytetin e tij të Durrësit, i shihte me admirim makinat e udhëheqjes që rreshtoheshin para Vollgës. Nuk mund t’u afrohej pasi...

REPORTAZH / Një ditë në shtëpinë e Nexhmije Hoxhës

Rrëfimi i rrallë i të vesë së Enver Hoxhës për jetën e saj ndërsa kalon pleqërinë në një shtëpi të thjeshtë në periferi të...

FOTO/LAJM – Brenda shtëpisë së Nexhmije Hoxhës

Për disa është “zonja e zezë” e komunizmit, e për disa të tjerë është legjenda e gjallë antifashiste. Nexhmije Hoxha është gruaja e ish-diktatorit Enver...

Kur Nexhmije Hoxha uronte Nelson Mandelën për lirimin nga burgu…?!

Publikohet telegrami që Nexhmije Hoxha i dërgoi në 1990-ën liderit afrikano-jugor me ngjyrë, që u bë simbol i qëndresës dhe luftës kundër politikës së...

Ka dalë në pension që në 1991, ja shuma që merr...

Si mbështetësja e dikatatorit për 41 vite me rradhë, Nexhmije Hoxha, kurrë nuk ka pasur probleme financiare, sidomos gjatë fillimit të demokracisë kur ajo doli...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...