E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet New York

Etiketim: New York

Prezantohet në New York libri, “Koha e shfarosjes” me autor Sokol...

Emri i tij nuk është i panjohur në Shqipëri. Veçanërisht në qarqet mediatike dhe universitare. Me titullin prof. doktor,  Sokol Paja është një gazetar...

Vajza me dy këmbët e këputura sfilon në Javën e Modës...

Një vajzë 9-vjeçare me dy këmbët e prera që e mitur, slifoi në Javën e Modës në New York. Daisy-May Demetre nga Birminghami konsiderohet të...

Vret veten djali i miliarderit, nuk përballoi dot ndarjen nga e...

Djali i një tregtari miliarder në New York ka kryer vetëvrasje pasi u nda nga e dashura e tij.Kai Schachter-Rich ishte në një lidhje...

Policët detyrojnë gruan të lindë me pranga

New York ka rënë dakord të paguajë 610.000 dollarë gjobë pasi një grua u detyrua të lindte me pranga në duar në shkurt 2018. Gruas,...

Fakte për tregun e shtëpive në New York, që do ju...

Qyteti i New York-ut është qyteti më i madh në SHBA dhe ka një treg strehimi në mënyrë të barabartë. Qiraja mesatare në Manhatan është...

Tenori kosovar pjesë e gala operës në New York

Riad Ymeri është tenori kosovar i cili është duke zhvilluar karrierën e tij në Amerikë, momentalisht si pjesë e organizatës për promovimin e të...

Drita blu dhe zëra për jashtëtokësorë në qiellin e Nju-Jorkut

Jashtëtokësorë në qiellin e Nju-Jorkut? Një festival me ngjyra blu shkaktuar nga shpërthimi i një transformatori ngjalli spekulime nga më absurdet në Twitter ditën...

Shpërthen impianti elektrik në New York, pamjet që u krijuan në...

Momente frike në New York, për shkak të shpërthimit të një impianti elektrik në zonën e Astoria, të Queens. Shpërthimi jo vetëm bëri që të...

Shkolla Shqipe “Alba Life” një “littly” Albania në New York

Shkolla Shqipe "Alba Life" në shtetin e New Yorkut me krenari dhe sukses është futur në dekadën e dytë të rrugëtimit të saj patriotik,...

Super modelet “pushtojnë” pasarelën e Versace në New York

Ato janë ndër modelet më të kërkuar dhe më të puguara në botë.  Dhe Gigi Hadid, Emily Ratajkoëski, Hailey Baldwin  dhe Kaia Gerber e vërtetuan këtë ndërsa pushtuan pasarelën e Versace në New York, mbrëmjen e së dielës.  Yjet e pasarelës sfiluan duke prezantuar koleksionin e shtëpisë...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com