E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Nestor Kraja

Etiketim: Nestor Kraja

Si krijojmë muzikë, pa pasur një kritikë? E ardhmja e krijimtarisë...

Kritika muzikore sot po lejon të krijohet pafund nga kushdo dhe çfarëdo. Por për Nestor Krajën, kompozitorin e njohur shqiptar dhe pedagogun në Universitetin...

Koncert recital i kompozitorit Nestor Kraja

Ditën e hënë, në datën 19 mars, në orën 19.00 në sallën e Universitetit të Arteve në Tiranë do të mbahet koncerti recital i...

Mos po fillon një fazë e re për Operën…?

Nga Nestor Kraja*  Stina koncertore e TOB po realizohet në qytetet kryesore të vendit dhe kjo është një gjë që duhet të përshëndetet me forcë,...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...