E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Nertil Dika

Etiketim: Nertil Dika

30-ta që na kthehu 30 vite pas

Nga Nertil Dika Sot praktikisht e gjithë Shqipëria është një vend krimi. E gjithë bota sot flet për votime jo për zgjedhje. Flet për blerje votash dhe...

Vendos ti për të ardhmen tënde

Nga Nertil Dika - Uroj dhe besoj që mos të ketë përplasje dhe luftë civile me 30-të qershorë, që politikanët e korruptuar ti shpëtojnë burgut...

Një Shtet më mirë se një Pushtet

Nga Nertil Dika - Po jetojmë në një kohë të çmendur, ku ata që betohen dhe stër betohen...

Nuk mbahet pushteti me dhunë dhe fjalime

Nga Nertil Dika- Edi Rama u drejtohet Shqipetarve dhe nderkombetareve me fjalime te gjata maratone. Ku e hap çdo fjalim me fajin e ka Saliu....

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...