E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Nënshtetësinë

Etiketim: nënshtetësinë

Kush ka fituar nënshtetësinë në BE në vitin 2017? Shqiptarët përbejnë...

Më shumë se 825,000 njerëz fituan nënshtetësi në një shtet anëtar të BE në 2017, që ishte një rënie prej 17% krahasuar me vitin...

330 mijë shqiptarë me nënshtetësinë e një vendi të BE-së

Prej vitit 2002 rreth 330 mijë shqiptarë që jetojnë jashtë kanë marrë nënshtetësinë e një vendi anëtarë të Bashkimit Europian. Greqia dhe Italia janë...

Shpëtoi dhjetëra njerëz nga zjarri, Greqia i jep nënshtetësinë një emigranti...

Greqia i ka dhënë nënshtetësinë greke një emigranit shqiptar dhe dy egjiptianëve Dekreti iu dërgua presidentit të Republikës për miratim. Te tre ata shpëtuan dhjetëra...

Shtyhet afati për aplikimin për nënshtetësinë greke! Ja çfarë thotë eksperti

Pas kërkesave të shoqatave të emigrantëve shqiptarë në Greqi, qeveria e shtetit helen vendosi që të shtyjë aplikimet me 6 muaj për nënshtetësinë greke....

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com