E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Nënkryetari i LSI

Etiketim: Nënkryetari i LSI

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të 26 nëntorit nuk janë vetëm për shkak...

Vasili: Nënvleftësimi i tërmetit të 21 shtatorit dhe kërkesave të Presidentit,...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili deklaron se mos reagimi qeverisë “Rama” pas tërmetit të 21 shtatorit dhe refuzimi për t’ju përgjigjur kërkesave të kreut...

Vasili: Qeveria të deklarojë sa është fondi për tragjedinë dhe të...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka kërkuar sot nga qeveria që të bëjë publike shifrat që ka caktuar për përballimin e tragjedisë së shkarkuar...

Vasili: Rama refuzon gjendjen e fatkeqësisë natyrore që të mos dëmshpërblejë...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili shprehet se kreu i qeverisë Edi Rama po refuzon të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyre, për të mos dëmshpërblyer...

Vasili: SHBA foli qartë për drejtësi të pavarur dhe jo të...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili e ka cilësuar deklaratën e Departamentit Amerikan të Shtetit për situatën në Shqipëri, si një qëndrim të qartë pro...

Vasili: Dvorani kapet me presh në dorë, por thotë që preshi...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili shprehet se shkeljet e kreut të KED, Ardian Dvorani janë flagrante dhe për ato duhet të përgjigjet në gjykatë. Në...

Vasili: Sipas Ramës Europa ka faj për drogën dhe krimin në...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili akuzoi Europën për negociatat. “Edi Rama zbuloi armikun tonë për...

Vasili: Injoranca e Ramës për sëmundjet dhe krahasimi me BE

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për intervistën që Edi Rama ka dhënë për median irlandeze “Irish Times”. Vasili shprehet se sulmet e...

“Venecia”/ Vasili: Komisioni Hetimor duhej shpërndarë që sonte

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një intervistë për “News24”, deklaroi se PS dhe zyrtarët e saj kanë kryer manipulime të shëmtuara me dokumentet...

Vasili: Rama thotë se fajin e ka Europa dhe opozita për...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat i cilësoi deklaratat e kryeministrit Edi Rama për negociatat, si qëndrime jashtë realitetit. Vasili tha...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...