E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Nene Tereza

Etiketim: Nene Tereza

Tre tregime të vërteta (ose pjesërisht të vërteta) nga jeta e...

Nga Tonin Çobani Tregimi i parë: Një vakt si zotërinjtë Nënë Tereza qe ftuar në njërin prej banketeve që shtronin herë pas here disa ish-nxënëse të...

Blendi Fevziu “bllokon” sheshin “Nënë Tereza”

Blendi Fevziu, një prej gazetarëve politik më të njohur ne vend, feston më 7 shtator 20-vjetorin e emisionit “Opinion”. Mësohet se moderatori ka vendosur ta...

26 gushti është ditëlindja e 107-të e Shenjtores shqiptare

26 gushti është ditëlindja e Shën Terezës, humanitares dhe shenjtores shqiptare që lindi në Shkup në vitin 1910 dhe ndërroi jetë në Kalkuta të...

Milani, “përulet” në shtëpinë e Nënë Terezës (FOTO)

Një vizitë shumë e veçantë dhe emocionuese ajo që bëri Milani në Shkup, ditën e enjte. Në pritje të ndeshjes ndaj Shkëndijes për “playoff”-in...

Nënë Tereza ishte motivim për Princeshën Diana

Janë zbuluar letra të Princeshës së ndjerë, në të cilat ajo tregon se si takimi me Nënën Terezë i kishte ndryshuar jetën, dhe se...

Gratë e çmimit Nobel, 16 kanë fituar atë për Paqe (Lista...

Çmimet Nobel janë një peshë e rëndë në historinë e njerëzimit, ato u jepen individëve, grupe të ndryshme apo shteteve të cilat punojnë fort...

FOTOT/ E pabesueshme, imazhi i Nënës Terezë shfaqet në një pemë

Imazhi i shenjtores shqiptare, Nënë Tereza është shfaqur në një pemë pranë një kishe në Liverpool, Angli. Fotoja është bërë nga Kevin McKevitt, që mbeti...

Nënë Tereza, 1/7 qytetarët e nderit në historinë e Amerikës

Çmimi Qytetarë Nderi i Shteteve të Bashkuara , është çmimi me i madh për jo-amerikanet. Vetëm 7 personalitete jo-amerikane iu është dhënë çmimi Qytetarë...

Thirrja e Metës për mitingun e LSI sot në Tiranë (VIDEO)

Ilir Meta u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që sot të bashkohen në Tiranë, në Sheshin Nënë Tereza, duke filluar nga ora 19;00,...

Përurohet shtatorja e Nënë Terezës në Zvicër

Në ceremoninë e udhëhequr nga Misionit Katolik Shqiptar i Zvicrës, kanë marrë pjesë një numër i madh i mërgatës shqiptare, duke mbushur kështu përplot...

EDITORIAL

Arben Malaj shkatërron imazhin e Edi Ramës në PS

Në një reagim publik, ish-ministri socialist, Arben Malaj deklaroi se kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Sekretari i...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...