E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Nene Tereza

Etiketim: Nene Tereza

40 vite më parë Nënë Tereza u nderua me çmimin Nobel...

40 vite më parë, më 17 tetor 1979, humanistja më e madhe në botë me origjinë shqiptare, Nënë Tereza, u nderua me Çmimin Nobel...

Shën Tereza, një foto e trishtuar bashkë me kërkesën që të...

Një foto shumë e trishtuar vajzërore. Në fytyrën e saj duket qartë sikur ka një dramë, që pasohet me një buzëqeshje si të përtejetshme....

Samarxhi: Nënë Tereza, shqiptarja që shkroi historinë e shekullit

Gazetari i mirënjohur Ferdinand Samarxhi i ftuar në studion e rubrikës “Opinion” në “News 24” foli për figurën e Nënë Terezës, sot, kur kujtohet...

Imzot Frendo: Shqipëria po përjeton tension, dëgjoni apelin e Nënë Terezës

Në meshën me rastin e shenjtërimit të Nënë Terezës, Kreu i Kishës Katolike në Shqipëri, Imzot Xhorxho-Frendo tërhoqi vëmendjen nga situata aktuale në Shqipëri...

Tek revolucioni i dashurisë së Nënë Terezës, besimi se vështirësive po...

Nga Lulzim Basha ''Jo të gjithë ne mund të bëjmë gjëra të mëdha. Por ne të gjithë mund të bëjmë gjëra të vogla me dashuri...

22 vite nga vdekja e Shën Nënë Terezës

Sot bëhen 22 vjet nga vdekja e humanistes shqiptare, nobelistes dhe të bekuarës së Vatikanit, Shën Nënë Tereza. Nënë Tereza, emri i plotë i...

Kremtimi i Shenjtërimit të Nënë Terezës, Meta: Të punojmë me dashuri...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kujtuar sot ditën e kremtimit të shenjtërimit të Shën Nënë Terezës, nëpërmjet një mesazhi në rrjetin social, facebook....

Inva Mula, koncert në Palermo për Nënë Terezën

-Sopranoja me famë botërore Inva Mula do të mbajë një koncert për të nderuar kujtimin e Nënë Terezës me rastin e përvjetorit të shenjtërimit...

Presidenti Meta: Urtësia dhe porositë e Shën Terezës të na shërbejnë...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka përkujtuar ditën e lindjes së shenjtores Nënë Tereza. "Në 109-vjetorin e lindjes së Shenjtores Nënë Tereza, simbolit shqiptar dhe...

Tritan Shehu: Nënë Tereza, personaliteti më i madh i kombit shqiptar

Ish-deputeti demokrat, Tritan Shehu, ka përkujtuar ditën e lindjes së shenjtores Nënë Tereza. Në një mesazh në “Facebook”, Shehu shkruan se është e vështirë të...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...