E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Negociatat

Etiketim: negociatat

Presidenti Meta: Po minohet çelja e negociatave

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën politike, ku ka thënë se sot në Shqipëri, mund të gjenden të paktën...

Negociatat, Haradinaj: Nuk e heq taksën ndaj Serbisë!

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj thotë, se edhe dy këshilltarët e Kancelares gjermane, Markel, Jan Hecker dhe Matthias Lüttenberg, i kërkuan atij heqjen e...

Karta e studentit, dështojnë negociatat – MIE kërkon “ndihmë”

Kartat e Studentit, si një nga 8 kërkesat e listuara gjatë protestave të studentëve duket se nuk do të jetë e lehtë për t’u...

Votimi i PE për negociatat, Duma: Nuk ka datë fikse, procesi...

Parlamenti Europian votoi një ditë më parë  pro raportit për integrimin e Shqipërisë në BE. Por deputetja, Grida Duma, thotë se përsa kohë nuk ka...

Zëvendësministri i Jashtëm grek: Hetimet për Kaçifas, test për negociatat

Zëvendësministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrougalos, ka thënë se hetimet për vrasjen e Kostandinos Kaçifas, do të jenë një test edhe për negociatat që...

Xhaçka në Rumani, merr mbështetje për negociatat

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, zhvilloi një vizitë zyrtare në Rumani ku u prit nga kryeministrja Viorica Dancila dhe homologu i saj Fifor. Gjatë takimit, zyrtarët e...

Negociatat, Meta: Domosdoshmëri zbatimi i pesë prioriteteve kyçe

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Drejtorin e Përgjithshëm për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Anëtarësimit në Komision Europian,...

Bushati: I habitur që Presidenti ndryshoi qëndrim, negociatat me Greqinë vijojnë

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka pritur homologen austriake, Kneissl, ku u diskutua për një sërë çështjesh me interes për Shqipërinë, por...

Wall Street Journal: Negociatat SHBA-Kanada për NAFTA-n përfunduan pa marrëveshje

Bisedimet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë  për arritjen e marrëveshjes për rishikimin e NAFTA-s (Marrëveshja e Tregtisë së Lirë e Amerikës së Veriut)...

Negociatat, Bushati: 12 muajt e ardhshëm do i shfrytëzojmë maksimalisht

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati zhvilloi sot një takim me homologun e tij gjerman Haiko Maas. Në kuadër të këtij...

EDITORIAL

Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit Ilir Meta

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com