Ballina Etiketimet Negociatat

Etiketim: negociatat

Negociatat/ Proges-raporti i BE, Financial Times: Tirana jo gati

Progres-raporti nga ana e komisionerit Europian për Negociatat e Zgjerimit të Fqinjësisë, Johannes Hahn, për dy vendet kandidate të hapjes së negociatave si Shqipëria ...

Negociatat, Kodheli: Situata politike do të ndikojë negativisht

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm Mimi Kodheli e ftuar në emisionin PASSPORT të gazetarit Arbër Hitaj në RTV SCAN, ka folur për ecurinë e...

Londra, pro çeljes së negociatave në qershor

Britania e Madhe thekson mbështetjen pro çeljes së negociatave të anëtarësimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Pavarësisht se nuk ka rol...

“Gjermania do vendosë kushte shtesë për Shqipërinë”

Shumica e Bundestagut në Gjermani jo vetëm që nuk është i bindur se Shqipëria i ka plotësuar kushtet për hapjen e negociatave, por pritet...

Hahn: Drita e gjelbër për Maqedoninë e Veriut në interesin e...

Hapja e negociatave të pranimit me Maqedoninë e Veriut është në vetë interesin e Bashkimit Evropian dhe nëse nuk arrijmë të shpërblejmë marrëveshjen historike...

Analiza/ Çfarë ndodh nëse BE s’hap negociatat në qershor? “Vendet e...

Serbia 10 vite. Mali i Zi 11 vite. Maqedonia e Veriut 14 vite… Kaq kohë kanë vendet e Ballkanit Perëndimor që kanë ngecur në stadet...

Maqedonia po, Shqipëria jo! FT: Negociatat, disa në Bruksel e mendojnë...

‘Financial Times’ i ka dedikuar një tjetër shkrim Ballkanit Perëndimor dhe gjasave për një zgjerim të mundshëm të Bashkimit Europian, ku thekson se, Merkel...

Gjermania kushtëzon negociatat për Shqipërinë

Pak muaj nga marrja e vendimit për hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë, Gjermania thotë se procesi varet nga "funksionimi i institucioneve demokratike...

Presidenti Meta: Po minohet çelja e negociatave

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën politike, ku ka thënë se sot në Shqipëri, mund të gjenden të paktën...

Negociatat, Haradinaj: Nuk e heq taksën ndaj Serbisë!

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj thotë, se edhe dy këshilltarët e Kancelares gjermane, Markel, Jan Hecker dhe Matthias Lüttenberg, i kërkuan atij heqjen e...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com