E premte, Nentor 15, 2019
Ballina Etiketimet Negociatat

Etiketim: negociatat

“Dështimi i qeverisë”, Rama i përgjigjet Bashës me fjalët e Juncker

Kryeministri Edi Rama ka vijuar "debatin" në distancë me kreun e opozitës, Lulzim Basha, për sa i përket hapjes së negociatave. Mëngjesin e sotëm...

Dështimi me negociatat, Balla: Francezët nuk dinë çfarë kërkojnë

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se Shqipëria ka vetëm plan A e...

Rama vijon me lojën e deklaratave “pro” qeverisë, citon kryeministrin italian:...

Kryeministri Edi Rama vijon taktikën e tij të shpërlarjes së trurit duke gjetur qëndrime të zyrtarëve europianë të cilët kanë lavdëruar reformat e ndërmarra...

Negociatat, habit Spiropali: Macron është kthyer në problemin më të madh...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, tha në rubrikën “Opinion”, në News24, se qeveria ishte e informuar se Këshilli Evropian do të...

Negociatat, Vasili: Për shkak të Ramës dhe mashtruesve të tij u...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili deklaron se pas lajmit tronditës për moshapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian dhe njëherazi...

E zbulojnë mediat: Ja kur mbahen zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë...

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen në muajin Mars të 2020 mëson ekskluzivisht nga burime brenda qeverisë portali TetovaSot. Këto zgjedhje erdhën si...

Negociatat, Cakaj: Rezerva e Francës ka qenë për zgjerimin, jo për...

Kundërshtimi i tre vendeve, që Shqipërisë mos t'i hapen negociatat nuk ka lidhje me vendin tonë. Kështu u shpreh ministri në detyrë i punëve...

Negociatat, Mehmetaj: Dorëheqja e Ramës dhe e Cakajt është pak, përgjegjësi...

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka reaguar ashpër ndaj qëndrimit të ministrit në detyrë për Punët e Jashtme, Gent Cakaj, i...

Cakaj flet pas vendimit të BE: Nuk dështoi as Shqipëria, as...

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ka dalë sot sërish në një konferencë para mediave për të folur lidhur me vendimin e një...

Negociatat, Pollo: Vetëm pas përmbushjes së kushteve të Bundestagut Gjerman

Në një intervistë për DW, Genc Pollo ish-deputet e ish-Ministër i PD shpreson në vendim pozitiv të Këshillit Europian në verën 2020. Ai nuk...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com